$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Ziraat Odasından milletvekiline tepki!

Milletvekili Aydın’ın, FKB’nin tam anlamıyla ayağa kalkması, istihdama, ilimiz ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlaması için giderilmesi gereken eksiklikleri dile getirdiği açıklamaya, FKB’nin Giresunlu yönetim kurulu üyesi Karan; “Gönderin müfettişleri didik didik incelesinler” cevabı geldi.

Ziraat Odasından milletvekiline tepki!
 • 24.09.2020
 • 611 kez okundu
Reklam

Giresun Ziraat Odası Başkanı ve Fiskobirlik Yönetim Kurulu Üyesi Nurittin Karan, piyasanın üzerinde peşin para ile ürün alan, 3 vardiya Giresunlulara istihdam sağlayan ve Giresun ekonomisine önemli derecede katmağa değer sağlayan bir kurumun bazı siyasetçiler tarafından sırf popülist siyaset yapma adına hedef tahtası haline getirilmesine bir anlam ve mana veremediklerini ifade etti.

Karan, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın’ın bir yerel gazeteye FİSKOBİRLİK ile verdiği demecin yersiz ve gereksiz olduğunu kaydetti. Milletvekili Aydın’ın açıklamasında FİSKOBİRLİK yönetim kurulunu ve birliğin işleyiş sistemini eleştirdiğini belirterek, FİSKOBİRLİK ve diğer birliklerin işleyiş sistemin AK Parti hükümeti döneminde dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi zamanında dizayn edilerek uygulamaya konulduğunu hatırlattı.

Karan, iktidar kontrollünde idare edilen ve yönetilen kurum ve kuruluşların hangisinde sistemin doğru işlediğini soran Karan, sayın milletvekilim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Giresun’a gelene kadar ve durumu fark edene kadar sizin İl Özel İdaresi’ndeki sorunlardan haberiniz yok muydu? Neden müdahale etmediniz? Neden insanları mağdur ettiniz? iddia edilen olaylara neden müsaade ettiniz? İl Özel İdare’nin her kuruşu bu milletin parası değil mi? diye sordu.

Bir üretici kuruluşu olan ve fındık sektöründe önemli bir faktör olan FİSKOBİRLİK’in artık yönetim kurulları üzerinde eleştirilerek kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırmaya artık son verilmesini isteyen Karan, “FİSKOBİRLİK yönetim kurulu görevinin başında kurumun ayakta kalabilmesi ve sektörde daha güçlü olabilmesi için çalışıyor. İktidar sizsiniz, yetki elinizde eğer FİSKOBİRLİK’te yönetimden kaynaklı bir sorun veya eksiklik varsa görevlendirirsiniz müfettişlerinizi gerekli incelemeleri yapar, gerekeni yaparlar. Bizim şeriatın kestiği parmak acımaz. Popülist siyaset yerine buyurun gönderin müfettişleri didik incelesin” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar a.d dedi ki:

  Yahu bu fiskobirlik Ak parti iktidarından önce yerlerde sürünüyordu.
  Adapazarı ve Düzce nin düşük kaliteli fındıklarını pahalıya alıp Giresun fındığının içine karıştırıp dışarıya satıyorlar sonrada ta çinden japonyadan tonlarca fındık geri iade geliyordu.
  Fiskobirlik batıyordu.Şimdi arpa kesilince hemen bok atmalar başladı.
  O zaman konuşmayanlar şimdi bakıyorum Ak parti milletvekillerine diklenir olmuşlar.
  Pabucumun delikanlıları….

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%