$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

ZİRAAT ODASINDAN FERRERO TEPKİSİ

Akın’a “Sizin etik anlayışınız üreticinin emeğini sömürmek ve ucuza almak mı”? diye sordu.

ZİRAAT ODASINDAN FERRERO TEPKİSİ
  • 24.05.2019
  • 1.176 kez okundu
Reklam

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındıkta etik değerlerden bahseden Ferrero Fındık Genel Müdürü Bamsı Akın’a “Sizin etik anlayışınız üreticinin emeğini sömürmek ve ucuza almak mı”? diye sordu.

Karan yaptığı açıklamada, Fererero Fındık Genel Müdürü Akın’ın dün basına yansıyan açıklamalarını değerlendirdi. Fındık sektöründe Türkiye ve dünyada en güçlü alıcı olan Ferrero’yu bir kez daha üreticilere karşı samimi olmaya davet eden Karan, “Türk fındığının değerini bildiğiniz kadar üreticisinin de değerini bilin, üretici olmadan fındık olmaz” dedi. Karan, sektörde değer zincirinin ancak üreticinin kalkınmasıyla olabileceğini belirterek, tabiki de sektörde kalite ve üretim miktarı önemli. Üretici kaliteli ürün üretmez, verim düşerse Türk ve Giresun kalite fındığın lezzet kattığı marka değerleriyle öğündüğünüz mamullerinize ne koyacaksınız? Üreticiyi sömürmek ve emeğini ucuza almaya çalışmakla ne etik değer, nede değer zinciri oluşturulabilir” ifadelerini kullandı.

Bamsı Akın’ın “Fındık sektörüne iyi tarım uygulamaları ile kalite ve verim artışı oldu” ifadelerine de dikkat çeken Karan, kalite ve verim artışına maddi olarak da değer verilmesini istedi. Karan, “Giresun fındığının lezzet bakımından rakibi yok” diyen Akın’a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%