$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

‘ZİRAAT ODASI SİYASETE BULAŞMIŞTIR’

‘ZİRAAT ODASI SİYASETE BULAŞMIŞTIR’
  • 24.11.2018
  • 1.136 kez okundu
Reklam

İYİ PARTİ Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Ziraat odası açılışında konuşma yapan Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ü eleştirdi. Eroğlu, “Ziraat odasında da sivillik kalmamış AKP’ye bağlı kuruluş haline gelmiştir” dedi.

Eroğlu, yazılı bir açıklama yaparak “Fındık üretimi dekar başına daha da düşeceğini iddia ediyorum. Artık fındık üreticisi fındığa yatırım yapmaktan vazgeçmiştir. Çünkü yatırımını çıkaracak fiyat oluşmamaktadır. Hükümetimiz fındığa gereken önemi vermemektedir. Hâlbuki fındık stratejik bir üründür. Çünkü net döviz girdisi en yüksek ihracat kalemimizdir. Dolayısıyla fındığı stratejik ürün ilan edip, kalitesini artırmak verimi artırmak, birim alandan fazla ürün almak politikaları geliştirilmelidir. Hâlbuki hükümetimiz fındığı Ferraro’ya teslim etmiştir. Büyük umut beslenen Borsa ve depolar da TMO fındıkları ile meşgul edilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Eroğlu şunlara yer verdi; “TMO ya fındık alımı emri verildiğini açıklamıştır. Vatandaşın elinde fındık kalmamış ben dahil herkes fındığını manavlara satmıştır. Şimdi manav bizden 12-13 TL’ye aldığı fındığı 14.5 TL’ye TMO’ya satacaktır.

Bana göre fındık araştırma önergesine red oyu veren Giresunlu vekillerin fındık hakkında söz söyleme hakkı da kalmamıştır.

Her sivil toplum örgütünde olduğu gibi Ziraat odasında da sivillik kalmamış AKP’ye bağlı kuruluş haline getirilerek, fındıkla uğraşması gereken ziraat odasında tarım müdürü değil,  ziraat mühendisleri değil, milletvekillerinin üçü de konuşarak şov yapmışlardır. Her şeyden önce ziraat odası politikadan arındırılıp fındıkla uğraşır hale gelmelidir.”

Sayın vekillerimiz Fiskobirliği ıslah ederek ve TMO ya talimat vererek fındığa alım garantisi verilmesini sağlamalıdır. Başka türlü fındığın verimi de kalitesi de düşmeye devam edecektir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%