$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

ZİRAAT ODASI İL KOORDİNASYON KURULUNDA DEĞİŞİM

Giresun Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Keşap Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şahin oldu.

ZİRAAT ODASI İL KOORDİNASYON KURULUNDA DEĞİŞİM
  • 19.03.2019
  • 529 kez okundu
Reklam

Koordinasyon Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Tirebolu Ziraat Odası Erim Yaman’ın oda başkanlığından istifa ederek, Tirebolu Belediyesi Meclis Üyesi adayı olmasının ardından boşlan bu görev için seçim yapıldı. Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu tarafından oy çokluğuyla Koordinasyon Kurulu Başkanlığına Keşap Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şahin getirildi. Oda başkanlarına teşekkür eden Şahin, üstlendiği bu görevi en iyi şekilde yerine getirerek, fındık üreticisinin sesi olacağını ifade etti.

Fındığın başta Giresun ve Karadeniz Bölgesi olmak üzere Türkiye için önemli bir tarımsal ürün olduğuna dikkat çeken Şahin, son yıllarda düşen verimin artırılabilmesi için üreticilere büyük görevler düştüğünü ifade etti.

Ziraat Odaları olarak, oda bünyelerinde istihdam edilen tarım danışmanları aracılığıyla üreticileri bilgilendirerek, saha çalışması yapıldığını belirten Şahin, üreticilerin budamadan, ilaçlamaya kadar fındık tarımıyla ilgili her türlü bilgiyi tarım danışmanlarına danışabileceklerini kaydetti.

Bahçelerin yeşermesinin ardından budama işinin sonra erdiğini hatırlatan Şahin, Mart ayı itibariyle gübre ve ilaçlama döneminin başladığını, üreticilerin yüksek verim ve kaliteli bir ürün için gübreleme ve zararlılara karşı ilaçlı mücadeleyi ihmal etmemelerini istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ