$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

ZİRAAT ODASI BİNASINA KAVUŞTU

Giresun Ziraat Odası yeni hizmet binası törenle açıldı. 150 kişilik oda toplantı salonuna rahmetli yönetim kurulu üyesi Halit Ayar’ın adı verildi.

ZİRAAT ODASI BİNASINA KAVUŞTU
  • 24.11.2018
  • 827 kez okundu
Reklam

Giresun Ziraat Odası, Nurittin Karan başkanlığındaki yönetim kuruluyla fiziki açıdan geniş ve modern bir hizmet binasına kavuştu. Arsası oda tarafından satın alınarak kat karşılığı inşa edilen hizmet binasının resmi açılışı dün yapıldı. Şeyh Keramettin Mahallesi Larçın Sokakta hizmete giren Giresun Ziraat Odası binasının açılış kurdelesi Vali Harun Sarıfakıoğulları, AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, Belediye Başkanı Kerim Aksu, TZOB Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Kozoğlu, Arslan Soydan başta olmak üzere siyasiler, daire müdürleri, sicil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, üreticiler ve davetliler katıldı.

Oda Başkanı Nurittin Karan açılışta yaptığı konuşmada, yeni hizmet binasında fındık üreticilerinin emeği ve alın teri bulunduğunu kaydetti. Giresun Ziraat Odası olarak tek amaç ve gayemiz, üreticilerimize daha iyi hizmet sunmak ve onların haklarını savunmaktır. Bilindiği gibi bizim tek olmazsa olmazımız fındıktır. Oda olarak fındık ve fındık üreticisinin hakkını korumak, emeğinin karşılığını alabilmesi için yürüttüğümüz mücadele durmaksızın devam edecektir. Fındık ve fındık üreticisi bu ülke için değerlidir. Bu değerimizi korumak ve kollamak bizim kadar herkesin görevidir” dedi.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, törende yaptığı konuşmada, yeni binanın çiftçilere yakışan bir yer olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Fındıkta verimin artırılması gerektiğine değinen Sarıfakıoğulları, şunları kaydetti:

“Dönüm başına alınan verim miktarını artırmamız gerekiyor. Elbette fiyat önemli ama miktarın da artırılması gerekiyor. Bizler, Ziraat Odası, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Fındık Araştırma Enstitüsü iş birliğinde verimi artırmak için çalışmaları sürdüreceğiz.”

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de Giresun’un bir fındık memleketi olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bu sene bildiğiniz gibi fındıkta bir açıklama yaptı Toprak Mahsulleri Ofisimiz, hükümetimiz fındığa müdahale etti. Biraz geç kalındı diye sitem aldık, bunda haklılar kardeşlerimiz ama malumunuz fındıkla ilgili tam kararı aldık, 10 Ağustos’ta hükümet fındık fiyatını açıklayacağı gün Türkiye’ye karşı büyük bir finansal operasyon oldu. Dolar 4,50 liradan iki günde 7 liranın üzerine kadar çıktı. O gün, cuma günü Tarım ve Orman Bakanı ile konuşmuştuk, Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli Bey Manisa’da üzümcülerle toplantısında fındık fiyatlarını da açıklayacaktı 10 Ağustos günü ama o cuma Türkiye’ye karşı büyük bir operasyon yapılınca onların da hükümetin de hesapları bir anda değişti. Bunun için gecikti. Arkadaşlarımız, hemşehrilerimiz sitem ediyorlar bize, haklılar sitem etmekte. Gecikmemizin esas nedeni uluslararası finans piyasalarında Türkiye’ye karşı büyük bir darbe operasyonu yapılmasıydı.”

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın ise “Ziraatten anladığımız şey fındık, ziraat odası demek bir anlamda fındık odası demektir. Emeği geçenlere, katkıda bulunanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk de güzel bir hizmet binasının yapıldığına işaret ederek, hayırlı olmasını diledi.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da odaların, borsaların daha iyi binalara kavuştuğunda insanlara daha iyi hizmet sunulacağına inandıklarını dile getirdi.

Ziraat Odasının yeni binası konuşmaların ardından Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral’ın duasıyla hizmete açıldı.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ