$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

YÜKSEK MAHALLELERE YILIN İLK KARI YAĞDI

YÜKSEK MAHALLELERE YILIN İLK KARI YAĞDI
  • 27.12.2018
  • 715 kez okundu
Reklam

Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava bölgemizi etkisi altına aldı. Yılın ilk kar yağışı merkeze bağlı mahallerde kendini gösterdi. Kayadibi, Kavaklar, Seldeğirmeni, Çaykara mahallelerinin üst kesimlerinde gece başlayan kar yağışı sabah saatlerinde 15 santimetre olarak ölçüldü.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, sahil kesimde karla karışık yağmur şeklinde yağış görülürken kar yağışı olan mahallelerin yollarının açık tutulduğunu belirterek; “Kış için hazırlıklarımızı daha önce yapmıştık. Dün gece yağan kar nedeniyle kapalı yolumuz yoktur” bilgisini verdi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu kış hazırlıkları ile ilgili şu açıklamayı yaptı; “Bildiğiniz gibi kış artık geliyor. Bazı mahallelerimizde kar yağışı dün başladı. Giresun Belediyesi kış mevsimi ile ilgili hazırlıklarını daha önce yapmıştı. Ekiplerimiz belirlendi. 4 adet kar küreme aracı, 2 adet greyder, 6 adet JCB iş makinası, 10 adet kamyon, 2 arazöz ve otomatik tuzlama ve solüsyon yapacak aracımız devrede olacaktır. 250 personel arkadaşımız kış mevsiminde görev yapacaktır. 100 ton tuz, 50 ton solüsyon depolarımızda mevcuttur.  İhtiyaç duyulduğunda ilave alım yapılacaktır.”

Meteoroloji yetkilileri sahil kesimlerde karla karışık yağış, merkeze bağlı yüksek mahallelerde kar yağışının aralıklarla devam etmesinin beklendiğini, Cuma gününden itibaren yağışlı havanın bölgeyi terk edeceğini kaydettiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%