$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Yılmaz, Belediye Meclisi’ne teklif sunacak

Yılmaz, Belediye Meclisi’ne teklif sunacak
  • 23.12.2019
  • 597 kez okundu
Reklam

Giresun Belediye Başkan Vekili Hasan Yılmaz’dan otogaleri sorununu çözecek hamle.

Yılmaz, Ana caddelerde trafik yoğunluğuna değinerek “bu caddelerdeki otogalerileri, Gemilerçekeği ve Güre mevkiinde bulunan viyadüklerin altına çekmeliyiz” dedi.

Projenin Şehre ayrı bir estetik katacağını vurgulayan Yılmaz; Gemilerçekeği Mahallesi’nde bulunan, Karadeniz sahil yolunu Giresun şehir içi yoluna bağlayan Viyadüğün gerekli çevre düzenlemesi ile değerlendirilerek ekonomiye kazandırılmasının aynı zamanda şehre ayrı bir estetik katacağını ve şehrin batı bloğunda oluşan sirkülasyonu paylaşarak üstleneceğini ifade etti.

Bu konuda Meclise teklif vereceğini söyleyen Yılmaz, “yeni oto galericiler sitesi yapılana kadar. Günden güne artan araç yoğunluğuna otogaleri işletmeciliği de eklenince şehiriçinde araç kullanmak bir yana yürümek dahi başlı başına bir sorun haline geldi. Ana cadde üzerindeki oto galeriler nedeniyle vatandaşlarımız artık hastalarını taşımakta zorlanıyor. Giresun’da tek aracın dahi zorla ilerleyebildiği ve vatandaşlarımızın evlerine dahi çıkamadığı, evlerinin önüne araba çekmek bir yana ellerindeki eşyalarla evlerine girmek dahi mümkün olmadığını belirtti. Biz vatandaşlarımıza sunulan hizmetin veya esnafımızın karşında değiliz ama zaten dar olan cadde sokağa, mahalleye otogaleri açarak kısıtlı olan alanı iyice kilitlemenin ne şehre nede o bölgede yaşayan insanlara bir faydası yok. Bu nedenle şehiriçinde özellikle ana cadde üzerinde açılan otogalerileri Gemilerçekeği Mahallesi’nde ve Güre mevkiinde bulunan viyadüğün altında toplanması taraftarıyım. Otogalerileri bir arada toplarsak Bu hem şehiriçi araç yoğunluğunu hafifletir hem de iki noktadan daha kaliteli ve hızlı hizmet alınmasını sağlarız” açıklamasında bulundu.

Yılmaz, “Birçok kentte şehiriçinde kalmış bu tip yapılar gerek otopark, gerek alışveriş noktaları, gerekse eğlence yerleri olarak değerlendirilmekte. Bu sayede oluşan görüntü kirliliği en aza indirgenerek şehre hem yeni aktivite alanları kazandırılıyor hem de estetik açıdan daha modern bir görünüm sağlandığı bilinmektedir. Yılmaz’ın söz konusu teklifi için adım atılması halinde araç kiralamak isteyen vatandaşların sokak sokak otogalerici dolaşmalarına gerek kalmadan kiralamak istedikleri araçlara tek noktada daha fazla çeşit ve fiyat imkânıyla ulaşabilecek” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%