$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

YILLARIN MAĞDURİYETİNE SON VERİLİYOR

Başkan Erener, Tarım Arazilerinin Konut Alanına Çevrilmesi Projesi’nin İller Bankası ile birlikte yer teslimi ve protokol sözleşmesini imzaladıklarını belirterek, “İlçemiz için yılların mağduriyetine son veriyoruz. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

YILLARIN MAĞDURİYETİNE SON VERİLİYOR
  • 09.04.2019
  • 528 kez okundu
Reklam

Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, 31 Mart’ta yapılan Mahalli İdareler seçimleri öncesi söz verdiği projelerinden bir tanesini hayata geçirmek için düğmeye bastı.

Mazbatasını alarak, söz verdiği projelerini yerine getirmek için ivedi bir şekilde çalışmalarına başlayan Erener, Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu zamandan beridir mücadele ettiği ‘Tarım arazilerinin konut alanına çevrilmesi’ projesinin yerine getirilmesi için ilk adımı attı.

Projenin hayata geçirilmesi için Belediye Başkanı Tolga Erener ile İller Bankası arasında yer teslimi ve protokol sözleşmesi imzalandı.

Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte ilçemiz sınırları içerisinde imar planı dışarısında kalan Ünlüce, Bozcaali, Bahçelievler, Tepebaşı, Hürriyet, Kaba, Çeşmebaşı, Sayfiye Mahallelerinin üst kısmı konut yapımına elverişli hale gelerek, yeni cazibe merkezleri haline gelecek. Mevcut olan yapılaşma şartı %5 iken %30’a çıkartılacak. Tarımsal arazilerinin bölünebilmesi için, 10 dönüme çıkartılan şarta gerek kalmadan, arazilerin müstakil hale gelmesi sağlanacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%