$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Yılın ahileri ödüllendirildi

Giresun’da Ahilik Haftası değişik etkinlik ve programlarla kutlanıyor. Debboy mevkiinden Atatürk Meydanına yürüyüşle başlayan Ahilik Haftası kutlamaları çerçevesinde yılın ahi ustası, kalfası ve çırağına plaket ve ödül verildi.

Yılın ahileri ödüllendirildi
  • 16.09.2019
  • 403 kez okundu
Reklam

Yılın ahisi demirci ustası Olgun Uzunoğlu’na plaket ve ödülü Vali Yardımcısı Dr. Hasan Tanrısever, yılın ahi kalfası berber Fahrettin Yılmaz’a plaket ve ödülü Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Osman Öden, yılın ahi çırağı rot-balansçı Mustafa Aykut’a ise plaket ve ödülünü Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara ile Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım verdi.

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, ahilik kültür ve felsefesinin, toplumsal yaşamın ortak paydası olan insanı esas aldığını söyledi. Kara, ahilik kültürünün topluma mal edilmesinde emeği geçenlere, bilgi ve deneyimleri ile topluma hizmet edenlere teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Mesleki dayanışma üzerine kurulu, güzel ahlaka dayalı, üretimi standarda bağlayan ve ihtiyaca göre sınırlayan, sanatı geliştirmeyi ve dünyaya bırakmayı hedefleyen, nefs terbiyesini benimseyen, sevgi, saygı ve yardımlaşmayı öne çıkaran, insanı merkeze alan, devleti koruyup kollayan, ahilik kültürünün, taşıdığı evrensel değerler, bugün tüm insanlığın ortak arayışını oluşturmaktadır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%