$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Yıldız’dan 4 Ekim mesajı

Yıldız’dan 4 Ekim mesajı
  • 04.10.2019
  • 429 kez okundu
Reklam

Giresun Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ali Rıza Yıldız 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yıldız mesajında şunlara yer verdi;

“Çoğu zaman hayvanlara yönelik şiddet haberleri ile karşılaşmaktayız. Bir anlık hevesle alınarak daha sonra sokaklara terk edilen, aç bırakılan, eziyet edilen hayvanların bizlerin yaşam alanlarımızı paylaştığımız canlılar olduğu ve her canlının yaşama hakkı olduğu unutulmamalıdır.

Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da, doğanın, eşit haklı bireyidir. Çocuklarımıza minik dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ile hayvan ve doğa sevgisi kazandırmalıyız.

Giresun da şu an  Giresun, Görele, Bulancak ve Tirebolu da hayvan barınakları faal durumda çalışıyor. Keşap ve Şebinkarahisar da ise yapımı devam ediyor. Bizler Giresun Hayvanları Koruma Derneği olarak tüm canlılarımız için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da, doğanın, eşit haklı bireyidir. Bu nedenle tüm hayvanların saygı görme hakkı vardır ve hiçbirine zalimce davranılamaz. Bir hayvanın öldürülmesi yaşama karşı işlenmiş suçtur.

5199 sayılı yasayla düzenlemeler yapılmıştır. Fakat yeterli değildir!

Canlılara karşı uygulanan her tür şiddet ve kötü muamelenin son bulduğu, hukuki boyutta ciddi yaptırımlar ile cezalandırılacağı yasaların çıkması, tüm doğadaki canlıların birlikte uyum içinde yaşaması umuduyla 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%