$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Yetki belgesi olmayanlara dikkat!

Tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını sonrası artan dezenfekte ve ilaçlama talebi, merdivene altı ve ilaçlama yetki belgesi olamayan fırsatçıları da beraberinde doğurdu.

Yetki belgesi olmayanlara dikkat!
  • 18.03.2020
  • 492 kez okundu
Reklam

Giresun’da faaliyet gösteren Sağlık Bakanlığı yetki belgeli ilaçlama firmaları kamu, kurum ve vatandaşları yetki belgesi olmayan ilaçlama firması adı altında faaliyet gösterenleri uyardı.

Sağlık Bakanlığı yetki belgeli Öztürk İlaçlama Firması Yetkilisi Önder Öztürk ve Zirve İlaçlama Firması Yetkilisi Ömer Karahasan, ilaçlama firmalarına karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi. Öztürk ve Karahasan yaptıkları ortak açıklamada, ilaçlama yetki belgesi olamayan firmaları Sağlık Bakanlığı’nın 184 ihbar hattına bildirmeleri çağrısında bulundu.

Koronavirüs salgının hafife alınmayacak bir salgın olduğuna dikkat çeken Karahasan ve Öztürk, “koronavirüs salgına karşı tedbir alalım derken, sağlığımızı daha fazla tehlikeye atmayalım” ifadelerini kullandı.

Öztürk İlaçlama Firması Yetkilisi Önder Öztürk ve Zirve İlaçlama Firması Yetkilisi Ömer Karahasan şunları kaydetti;

“Ülkemizde de görülen ve bir kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgınına karşı tedbirler hızlı bir şekilde kamu kurumlarında ve özel işletmelerde başlamıştır. Böyle hasas konuda virüsün temas yoluyla yayılması söz konusu iken, piyasada Sağlık Bakanlığı tarafından biyosidal ürün uygulama izin belgesi olmayan firmalar mevcut. Bu firmaların belgesiz, kaçak ve ucuz dezenfektasyon işlemleri yaptığı belirlenmiştir. Giresun halkı konuda dikkatli olmalıdır. Sağlık Bakanlığı tarafından ilaç uygulama izin belgesi ve ekibi olmadan fili olarak ilaçlama yapan ve yaptıran firma sahipleri v çalışanları kanun önünde taksirli işlenen suçlar kapsamında cezalandırılacaktır. Ruhsatsız firma ve şahısları Alo 184 Sağlık Bakanlığı hattına ihbar ediniz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%