$ DOLAR → Alış: 6,04 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

YEŞİL OKULLAR PROJESİ’NE TAM DESTEK

Espiye Belediyesi’nce yürütülen “Geri Dönüşüm Ekonomisi için Yeşil Okullar” konulu AB projesi ilçe genelinde bulunan okullarda yoğun ilgi gördü.

YEŞİL OKULLAR PROJESİ’NE TAM DESTEK
  • 08.03.2019
  • 303 kez okundu
Reklam

Avrupa Birliği Başkanlığı koordinasyonunda, Türkiye Belediyeler Birliği, Vilayetler Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı (TWIN) çerçevesinde Espiye Belediyesi’nce uygulamaya konulan “Geri Dönüşüm Ekonomisi için Yeşil Okullar” konulu proje ilçede yoğun ilgi gördü. Espiye ilçesinde bulunan 10 okulda tanıtımı yapılan projenin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından ilgiyle karşılık bulması dikkat çekti.  Proje ekibinin yapmış olduğu okul ziyaretlerinde projenin önemine dikkat çekildi. Proje ekibinin ziyaretleri sırasında, özellikle atık ayrıştırma konularında bilgilendirilen okul idarecileri ve öğretmenlerin projeye destek verecekleri dillendirildi. Proje kapsamına alınan Şehit Hüseyin Tahmaz İlkokulu, Atatürk Orta okulu, Hasan Ali Yücel İlkokulu ve Ortaokulu, Süleyman Demirel İlk okulu ve Orta Okulu, Cibril Mahallesi İlk Okul ve Orta Okulu, Direkbükü İlk Okulu ve Orta Okulu, Espiye İmam Hatip Orta Okulu proje ekibi tarafından okul müdürleri ve öğretmenleri ziyaret edildi.

Yaklaşık 12 süreyle devam edecek olan proje kapsamında ilerleyen günlerde yapılacak etkinliklerle Espiye ilçesinde ilk ve orta okul öğrencileri eğitilecek. Her okulda oluşturulacak olan komisyon aracılığı ile öğrenciler bilgilendirilecek, çevre bilinci konusunda farkındalık kazanmaları sağlanacak. Yine proje kapsamında akran eğitimleri de gerçekleştirilecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ