$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Yerli firmalar destek olmuyor

Çotanaklar’ın Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, sponsorluk konusunda yalnız bırakıldığını ifade ederek, kalıcı gelir konusunda ilerleme sağlanmazsa Giresunspor’un geleceğini çok parlak olmadığına dikkat çekti

Yerli firmalar destek olmuyor
  • 16.10.2020
  • 233 kez okundu
Reklam

Giresunspor Basın Sözcüsü Ferhat Karademir, haftalık Olağan basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Karademir, yaptığı açıklamada, “Takım toparlanmaya başladı. Ankaraspor maçına en iyi şekilde hazırlandı. Eksik yok, sakat yok. İyi oyun ve iyi bir skorla Ankara’dan döneceğiz. Hedefimiz hep kalıcı gelir konusu. Başkanımız da bu konuda kararlı. Bu konuyu da düzene sokamadığımız takdirde kulübümüzü iyi günler beklemiyor. Türk futbolundaki bu sorun Giresunspor da ciddi bir şekilde hissediliyor. Bunu sürdürülebilir hale getirebilmemiz gerekiyor. Giresunspor’un haklarını çalmak isteyenlerle hakkını korumak arasında büyük mücadele var. Kamuoyu her şeyi görüyor. Bazı severmiş gibi görünüp aslında sevmiyor. Kendi çıkarları için bu ismi kullananlar bunu yapamayınca bize saldırmaya çalışıyor. Bu takıma destek olanla köstek olanları kamuoyu bilecek. Giresunspor’a sahip çıkana yönetim de sahip çıkacaktır.”

AKARYAKIT İSTASYONU

“İstasyon konusunda büyük mücadele verdik. Bu konu artık şehrimizin ileri gelenleri önünde bulunuyor. Farklı bir sonuca bağlanması en büyük isteğimiz. Buranın bedelini arsasını ödemeye razı olduğumuzu söylemiştik. İnşallah yakın bir tarihte tatlı sonuca bağlanacak.”

OTOPARK İHALESİ

“Önümüzdeki hafta otopark ihalesi var. Otopark ihalesine ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Otopark ihalesi Giresunspor’a yakışacak. Giresunspor dışında başkasına yakışmayacağı belli. İnsanlar yol kenarına çektiği zaman verdiği paranın Giresunspor’a gidecek olması memnuniyet yaratacaktır.”

GİRESUN VAKFI KONUSU

“Vakıf yöneticileriyle başkanımız görüştü. Bakanımız şuanda İstanbul’da ve bazı görüşmeler yapıyor. Giresunlu işadamlarını ve başkanları tek tek ziyaret ediyor. Sponsor sorunumuz var. Formamızın kolunda sırtında ve şortumuzda reklam yok. Şehrimizin ulusal firmaları var. Onlardan destek görememek bizi üzüyor. Formayı bırakın saha kenarına bile reklam alamıyoruz. Parasını bu şehirden kazanan çok ciddi firmalar var. Bunlardan ne bir telefon, ne de bizim taleplerimize bir yanıt geliyor.

SMS KAMPANYASI

“SMS kampanyamız çok fazla rağbet görmüyor. İlgi yok. Sürekli forma soruluyor. Evet geç kaldık ama 1970 ruhu formalarımız var ama ona da bir talep bir hareketlilik yok. Formalarda 22’sinden itibaren Store’de olacak. İnşallah rağbet olur.”

TAHTA KAPALI

Yarım sezon oynamamış Sery’e 290 bin EURO borç çıktı. Ayrıca Hakan Kutlu hoca da iki aylık maaşı için TFF’ye başvurdu. Hiçbir kimseyle iletişime geçmeden böyle davranması bizi çok üzdü.  Yarın başka bir şeyler de gelebilir.

DESTEK OLUN

Bursa’ya gittik formanın her yeri reklam dolu. Bizimkiler geri duruyor. Bu konuda talepte bulunmak yerine onların gelmesi gerektiğini düşünüyorum. HDI Sigorta’nın Ceo’su bizim hemşerimiz. Geçen dönem olduğu gibi bu senede göğüs reklamı konusunda kulübümüze yardımcı oldu. Ondaki yaklaşımı kendi firmamızda göremiyoruz. Yerli firmalar destek olmuyor. Otopark ihalesine gireceğiz. İnşallah bizde kalır. Kamuoyunun da isteği bu yöndedir diye düşüyorum. Birçok şehirde de böyle. En son Boluspor böyle bir kaynağa sahip oldu. Belki yabancı firmalardan katılanlar olabilir ama yerli firmalardan katılacakların olacağını sanmıyorum.”

DOĞRU DÜRÜST TESİSİMİZ YOK

“Sahil Restoran’ı ihale ile aldık. Ora ile ilgili bir çalışmamız var ve yakında hizmete açacağız. Gazi Caddesi’ndeki yeri kendimiz talep ettik. Orası şuan kullanılmıyor. İlk etapta isteğimize sıcak bakılmamıştı ama şimdi büyük bir ihtimalle Üniversiteden orayı alarak Store mağazasına çevireceğiz. Altyapı tesislerinin olduğu yer bizim değil. Orası bir boşluğa düşmüş ve Üniversite’nin almak için bir talebi olmuş. Başkanımız iki ay evvel görüşmeler yaptı. Altyapının sahasını vermemiz söz konusu değil. Zaten şuan da bizde değil ama üniversitede de değil. Spor İl Müdürlüğü’ne ait bir yer. Buranın tahsisi bize gerçekleşecek. Oraya çok ihtiyacımız var. Üniversite’nin ne ihtiyacını görür bilemem ama bizim çocuklarımız için oraya çok ihtiyacımız var. Zaten doğru dürüst tesisimiz yok.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%