$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Yeni parkın adı Akıncı Parkı oldu!

Bulancak Belediyesi tarafından başlatılan yeni dönem dönüşüm ve prestij projeleri hızla devam ederken, sahilde iki yol arasında, iskele-öğretmenevi arasında yapımına başlanan yeni kent parkı projesine verilecek isim anketle belirlendi.

Yeni parkın adı Akıncı Parkı oldu!
  • 29.08.2020
  • 329 kez okundu
Reklam

Başlangıçta, ülkemizin hava savunma teknolojilerine kazandırdığı İHA ve SİHA sistemleriyle, gururu olan Selçuk Bayraktar isminin verilmesi planlanan park, yine Selçuk Bayraktar’ın mütevaziliği ve ricasıyla havacılık tarihimizle ilgili bir isim verilmesi önerisiyle karşılaştı.

Yeni isim belirlenmesi için belediyemiz sosyal medya hesapları ve resmi internet sitesi üzerinden yapılan ankete 5 binin üzerinde katılım sağlanırken, yeni isim olarak, Selçuk Bayraktar’ın geliştirdiği ve Hava Savunma Teknolojisi olarak ülkemize kazandırdığı, taarruzi insansız silahlı hava savunma sistemi AKINCI ismi yüzde 40 gibi büyük bir oranla öne çıktı. Böylece yeni parkın adı AKINCI PARKI olarak belirlenmiş oldu.

Parkın, 2021 sonunda Bulancaklıların hizmetine sunulacağını belirten Belediye Başkanı Recep Yakar, ilgisinden ve desteklerinden dolayı Selçuk Bayraktar’a teşekkürlerini ileterek, “İnşallah açılışta da kendisini aramızda göreceğiz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%