$ DOLAR → Alış: 7,91 / Satış: 7,94
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Yeni hastane ne zaman açılacak?

Giresun 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ne zaman açılacak? Giresun’u yöneten ve idare edenlerden bir açıklama bekleniyor.

Yeni hastane ne zaman açılacak?
  • 02.10.2020
  • 802 kez okundu
Reklam

Giresun’da mevcut Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin koronavirüs salgını nedeniyle pandemi hastanesi ilan edilmesinin ardından tam kapasite sağlık hizmeti sunamaması aksaklıklara neden oluyor. Hastane yoğun bakım servisinin bir bölümü ile bazı bölümlerin covid-19 hastalarına ayrılmasından kaynaklı diğer branşlarda sıkıntılar yaşanıyor.

Normal sağlık hizmetinin yanı sıra koronavirüs salgını ile mücadele verilen hastanede poliklinik, yatarak tedavi ve cerrahi operasyonlarda vatandaşların mağduriyet yaşadığını belirtiliyor. Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilin tek pandemi hastanesi olduğu için artık normal sağlık hizmetlerine yetişemez hale gelirken yeni 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bir an önce açılması bekleniyor. Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi tam kapasite normal sağlık hizmeti sunmadığından kaynaklı vatandaşlar, özel hastanelere muayene, tetkik, tedavi ve cerrahi müdahale için para ödenek zorunda kalıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%