$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

‘Yela’da birlik beraberlik mesajı

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Piraziz ilçesine bağlı Tepeköy Köyü’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenmekte olan “Yela” festivaline katıldı.

‘Yela’da birlik beraberlik mesajı
  • 30.07.2019
  • 670 kez okundu
Reklam

Tepeköy Köyü Kalkındırma, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince düzenlenen Festivale, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra; Ordu Valisi Seddar Yavuz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, Piraziz Kaymakam Vekili Vali Yardımcısı Metin Maytalman, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Yakın İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, İl Müftüsü Muhittin Oral, İl Genel Meclisi Üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali Sarıfakıoğulları yaptığı konuşmasında; “Bu anlamlı birliktelik birlik ve beraberliğimizi de pekiştirecek.  Anadolu’nun İslamlaşması yolunda her karış toprağında şehit kanı ve emek, gayret olan bu topraklar üzerinde bizde ay yıldızlı bayrağımızı daha ileri noktalara taşımak için çok gayret sarf edeceğiz, çok çalışacağız. Bu vesileyle burada özgür bir biçimde bir arada bulunmamıza vesile olan son iki yıl içinde teröre göz açtırmayan hem Jandarma Özel Harekât personellerimize, hem de Polis Özel Harekât personellerimize, güvenlik güçlerimize minnet ve şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Eğer bugün bölgemizde terör bitti ise biz bunun güvenlik güçlerimizin canla başla çalışmasına gayretine borçluyuz. Onun için bölge komutanından erine, polis memurlarımızdan il emniyet müdürümüze, gönüllü koruyucularımıza varıncaya kadar hepsine teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle terörü yok ettik, bu coğrafyayı onlara dar ettik. Tepeköy’de Ramazan ayında iftar programında bir araya gelmiştik. Ben özellikle çocuklarımızın,  gençlerimizin manevi duygularla yetişmesine, büyümesine vesile olan çok değerli Nuri Genç hocama teşekkür etmek istiyorum çünkü Vatan, Millet, Bayrak, Kur’an sevgisiyle büyüyen evlatlarımız ülkemizi ve ümmetimizi bugün bulunduğumuz noktanın ilerisine taşıyacaklar. Yine hasat dönemi öncesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı taban fiyatının bütün çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum.  Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı minnet duygularımı ifade ediyorum.  Fındık fiyatı bir önceki yıla göre yüzde 70 fiyat artmış durumda. Çiftçimizin eline kilogram başına desteklemeyle beraber yaklaşık 20 TL’yi geçmiş olacak. Bu nedenle emeği geçen Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın bakanlarımıza ve bölge milletvekillerimize teşekkür etmek istiyorum.  İnşallah günümüz hayırlı ve bereketli olur. Hasat dönemimiz bol, bereketli, kazançlı, kazasız, belasız olur. Bu duygularla hepinize tekrar saygılarımı sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%