$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Yaya Güvenliği için Bulancak’ta Nöbette!

Tüm Türkiye’de yaya güvenliğine dikkat çekmek amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk görevlisinin yaya nöbeti uygulaması ve “Öncelik Yayanın” adlı etkinlik  Bulancak’ta da törenle gerçekleştirildi.

Yaya Güvenliği için Bulancak’ta Nöbette!
  • 03.10.2019
  • 277 kez okundu
Reklam

İçişleri Bakanlığı’nca, daha önce 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74’üncü maddesinde yapılan değişiklikle; “Sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır.” şeklinde yapılan düzenlemenin hayata geçirilmesi için Türkiye genelinde yapılan uygulamayla farkındalık oluşturuldu.

Bulancak Millet Caddesi Şemsettin boğazı mevkiinde gerçekleşen uygulamaya; Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Emrullah Guguk, İlçe Emniyet Müdür Turgay Kovancı, Jandarma Komutanı Yzb. Cihan Gültekin, ilçe protokolü ve ilkokul öğrencileri yaya geçidinden geçerek katıldılar.

Protokol ve öğrenciler, kendilerine yol veren araçların sürücülerine broşür dağıtarak, trafikte yaya önceliğini ve bu bilincin geliştirilmesini istediklerini belirttiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ