$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

YAVUZ KOLEJİ HAYRAN BIRAKTI

Yavuz Kolej’in geleneksel hale getirdiği Bilim Şenliğinde 30 proje, 5 deney sergilendi

YAVUZ KOLEJİ HAYRAN BIRAKTI
  • 25.05.2019
  • 962 kez okundu
Reklam

Yavuz Kolej’in geleneksel hale getirdiği ‘Bilim Şenliği’ Atatürk Meydanı’nda yine büyük ilgi gördü. ‘Bilim Şenliği’nde Yavuz Kolej öğrencilerinin yıl boyunca hazırlamış oldukları proje ve çalışmalar sergilendi.

İki gün boyunca açık kalan ‘Bilim Şenliği’nde Fen Bilimleri, Robotik ve Kodlama ve Zeka Oyunları alanlarında yapılan tüm çalışmalar Bilim Şenliği’ni ziyaret edenlerin beğenisini kazandı.

Bilim Şenliği’ne Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Giresun İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tuncer Turan, Giresun İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fazlı Çiçek, Keşap İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Aykıt ve Keşap Halk Eğitim Müdürü Muhammed Yasir Maya katıldı.

Bilim Şenliği’nde Yavuz Kolej Ortaokul Fen Bilimleri Öğretmenleri, beyaz duman, kimyacının kibriti, Jelibon dansı, yanardağ ve filler için diş macunu deneylerini yaptı. Deneyler hem öğrencilerin hem de Bilim Şenliği’ni ziyaret edenlerin fazlasıyla dikkatini çekti.

Her sınıf düzeyinde ortaokul öğrencilerinin çalışmalarından oluşan Bilim Şenliği’nde 30 proje, 5 deney yer aldı.

“Bilim Şenliği”ni geleneksel hale getirdiklerini ve her eğitim öğretim sezonunda çıtayı daha da yükselttiklerini belirten Yavuz Kolej Okul Müdürü Salih Yavuz, öğrencilerin çok hevesli ve istekli olduğunu ifade ederek, “Bu çalışmaların içinde bulunan tüm öğrencilerime ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%