$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

YAVUZ KOLEJ’DEN KARMA RESİM SERGİSİ

2018-2019 eğitim öğretim sezonu itibariyle 21. yılını yaşayan Yavuz Kolej, Can Akengin Sanat Galerisi’nde ‘Karma Resim Sergisi’ açtı. İki gün boyunca Giresunlularla buluşan sergiye ilgi büyüktü.

YAVUZ KOLEJ’DEN KARMA RESİM SERGİSİ
  • 14.04.2019
  • 984 kez okundu
Reklam

Yavuz Kolej İlkokul, Yavuz Kolej Ortaokul, Yavuz Kolej Fen Lisesi ve Yavuz Kolej Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan 450’yi aşkın eserde kolaj, iki ve üç boyutlu tasarımlar, çini motifleri, parçadan bütüne çalışmalar, tuval, strafor üzerine özgün tasarım, kıyafet tasarımı, atık materyal ile düzenleme, pop art, harf tasarımı ve taş boyama teknikleri kullanıldı.

Öğrencilerin yapmış oldukları resimleri tek tek inceleyen misafirler eserleri çok beğendiklerini ifade etti. Sergide fotoğrafı bulunan öğrenciler de aileleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Yavuz Kolej Okul Müdürü Salih Yavuz, karma resim sergisini geleneksel hale getirdiklerini ifade ederek, “Çocuklarımıza her yönüyle bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Sergide görülmeye değer birbirinden güzel eserler var. Burada asıl amacımız çocuklarımızın sanatsal faaliyetlere ilgisinin biraz daha fazla artması.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%