$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Yavuz Fındık Giresun fındığına sahip çıktı

Türkiye’nin en önemli coğrafya ve keşif dergilerinden olan Atlas, Yavuz Gıda sponsorluğunda ‘Giresun Fındığın Başkenti’ sloganını tescilledi

Yavuz Fındık Giresun fındığına sahip çıktı
  • 08.09.2020
  • 558 kez okundu
Reklam

Türkiye’de 1993 yılından bu yana yayımlanan aylık coğrafya ve keşif dergisi Atlas’ta ‘Giresun Fındığın Başkenti’ sloganı bir kez daha tescillendi. Bir süre önce Giresun’a gelerek ‘Fındık Hasadı ve Giresun’ isimli tanıtım projesi için araştırmalarına başlayan ekip, çalışmalarını kısa sürede tamamlayarak tanıtımı derginin Eylül ayı sayısına yetiştirdi. Dergi kapağında da yer alan tanıtımın içeriğinde Giresun kalite fındığın ve fındık hasadının nasıl yapıldığı ve Giresun coğrafyasının tanıtımı yer alıyor.

GİRESUN FINDIĞI 1600’LÜ YILLARDA İSTANBUL’A GİTTİ

Yavuz Gıda Yönetim Kurulu Başkanvekili Bülent Yavuz’un özel isteği üzerine Atlas dergisi Tarih Yazarı Melih Nuri Şabanoğlu, dergide fındığın tarihsel araştırmalarına da yer verdi. Tarihsel yazıda, 1600 yıllarında fındığın Giresun’dan İstanbul’a gitmesi, saray yemeklerinde fındığa yer verilmesi ve İstanbul’a yüklenen fındıkların bazı limanlarda satılmasına yer verildi. İleriki sayılarda fındığın dünyadaki mitolojik tarihine de yer verileceği belirtildi. Dergide, Atlas Yazarı Melih Nuri Şabanoğlu ve Atlas marka müdürü Ayşegül Parlayan Özalp araştırmalarını yaparken, fotoğrafçı Bülent Özalp ve Mesut Aydın çekimlerini yaptı. Çekimlerin tamamlanmasının ardından ‘Fındık Hasadı ve Giresun’ konusu Atlas dergisi Eylül 2020 sayısında yerini aldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%