$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

‘YAŞLI DOSTU VALİLİK’ PROJESİ

Giresun Valiliği himayelerinde, 65 yaş üstü yaşlılarla ile birlikte sosyal faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla “Yalnız Değilsiniz” sloganıyla “Yaşlı Dostu Valilik” projesi hazırlandı.

‘YAŞLI DOSTU VALİLİK’ PROJESİ
  • 12.10.2018
  • 1.233 kez okundu
Reklam

Projenin hedefleri arasında; yaşlıların sosyo-kültürel aktivitelere katılımlarını sağlamak, sportif faaliyetlerde yer almaları, el ve zihinsel becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak, aktif yaşlanma ve yaşam kalitesini arttırmak, bireylerin sosyal ve duygusal durumlarında değişiklik yaratmak yer alıyor. Programda ilgi, istidat ve talepler ile mevsim koşullarına bağlı olarak yapılması planlanan faaliyetlerde değişiklik yapılabilecek. Proje çerçevesinde tarihi, kültürel ve turistik faaliyetler arasında, Kuzalan Şelalesi, Mavi Göl, Giresun Kalesi, Giresun Adası, Müze gezisi, Bulancak Sarayburnu Cami Ziyareti, Bulancak Tarihi Osmanlı Hamamı, Millet Kıraathanesi, sözlü tarih çalışmaları, okuma günü, çocuk evleri ziyareti, gaziler ile bir araya gelme, sinema ve piknik organizasyonları yer alıyor.

Beceri ve sanatsal faaliyetleri arasında, koro çalışmaları; Türk halk müziği, Türk sanat müziği, müzik kursu; saz, gitar, kemençe, piyano, halk oyunları, gümüş kazaz işlemeciliği, resim kursu; yağlı boya, sulu boya, el işi kursu; dikiş, nakış vb., canlı müzik ve şiir dinletisi organizasyonları, zihinsel beceri etkinlikleri ve hobi bahçesi yer alırken, sportif faaliyetler arasında ise, hemsbal oyunu, bocce oyunu, dart oyunu, masa tenisi oyunu, yaşlılara yönelik denge, esneme ve ısınma egzersizleri ile Giresunspor futbol müsabakalarına katılım bulunuyor. Proje kapsamında yapılacak olan bu faaliyetlere katılım sağlamak isteyen 65 yaş üzeri, vatandaşların şahsen veya yakınları tarafından 19 Ekim 2018 tarihine kadar Giresun Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ