$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

YARIŞMA: SİYER-İ NEBİ

YARIŞMA: SİYER-İ NEBİ
  • 22.10.2018
  • 776 kez okundu
Reklam

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ‘Kaybedeni Olmayan Yarışma’ sloganıyla Türkiye genelinde Siyer-i Nebi (Peygamberimizin Hayatı) yarışması düzenliyor.

Bu yıl 6’ncısı düzenlenecek yarışma hakkında bilgi veren AGD Şube Başkanı Murat Yüksel; “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, yardımda, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı örnek abidesi olarak karşımızda durmaktadır” dedi.

Başkan Yüksel “Efendimizin izinde bir gençlik olarak onun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Liseli gençlerimizin de bu değerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için: O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a ibadet eden temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Bunun için bu yarışmayı düzenliyoruz” diye konuştu.

Dernek başkanı Murat Yüksel yarışmada dereceye girenlere ‘Mekke’nin Fethi’ kutlamalarında çeşitli hediyelerin verileceğini hatırlattı.

Siyer-i Nebi Yarışması Hakkında Bilgiler

Başvurular Ne Zaman: 12 Ekim 2018 İle 18 Kasım 2018 tarihleri arasında

Başvurular Nereden Yapılmaktadır: www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacak.  

Kimler Katılabilir? Tüm lise öğrencileri (19 yaş üst sınır) katılabilir.

Tarih ve Saat:  15 Aralık 2018 saat 11:00’da yapılacak.

Sınav Sonuçları: 30 Aralık 2018 tarihinde açıklanacak.

Yarışma Ödülleri

Türkiye Geneli Ödülleri’nde erkek ve kız kategorisinde birinciye; 8000 TL + Kitap Seti, ikinciye; 6000 TL + Kitap Seti ve üçüncüye 4000 TL + Kitap Seti ödülü verilecektir.

Giresun il ödüllerinde ise birinciye; 1000 TL, ikinciye; 750 TL, üçüncüye 500 TL para ödülü ve 4-10 arasındakilere de çeşitli hediyeler verilecektir.

Yarışma Soruları:

Liselerde Okuyan Öğrenciler İçin Ahmet Cevdet Paşa’nın “Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s)” kitabından hazırlanacak.

Sınav Süresi 80 Soru 120 dakikadır.

Yarışma sonuçları www.efendimizinizinde.com adresinden 30 Aralık 2018 tarihinde öğrenilebilecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ