$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

YAKAR; KADINLAR TOPLUMUN MİMARIDIR

Bulancak Belediye Başkanı Recep YAKAR, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

YAKAR; KADINLAR TOPLUMUN MİMARIDIR
  • 08.03.2019
  • 245 kez okundu
Reklam

Başkan Yakar, mesajında kadınların ailenin, toplumun mimarı olduğuna vurgu yaparken, artan kadına şiddet olaylarını da kınadı. Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içerisindeyiz. Toplumun her kesiminde yer alan, sanattan spora, çalışma hayatından siyasete, bilimden edebiyata, her sahada başarı gösteren kadınlarımız her zaman takdire şayandır.
Kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdırlar. Kadınlarımız; sıcacık yuvalarımızın birleştiricileri, evlatlarımızın analarıdırlar.
Yeri geldiğinde yaşamın her alanına koşturan, evlerde yuvasını çekip çeviren annelerimiz, yeri geldiğinde de en azılı düşmanların işgaline karşı duran kahraman Şerife Bacılarımız olmuşlardır.
Gelecek nesillerin yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır. Tüm insanlığın bu bilince sahip olması gerekmektedir. Kadınlarımızın fedakârlıkları göz ardı edilemez, ehemmiyete sahiptir.
Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki; kadınları ihmal eden toplumlara asla insanlık baharı gelmeyecektir. Kadınların toplum içerisinde güçlerini ortaya koymaları sadece kendine değil, hem ailesine hem de yaşadığı topluma değer sağlayacak ve o milleti daha iyi bir yaşam düzeyine ulaştıracaktır. Biz bu dünyayı kadınların daha güzel yapacağına inanıyoruz. Kadına yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğunu düşünüyoruz.
Bu düşünceler ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor. Dünyada ve ülkemizde kadın erkek tüm insanlar için barış, eşitlik, adalet ve özgürlüklerin gelişmesine katkı sağlamasını diliyoruz.

Bu vesile ile mübarek aylar ikliminin anahtarı, üç ayların başlangıcı Regaip Kandilinizi de kutlar, yüce Mevla’nın tüm insanlığa rahmet ve bereket getirmesini temenni ederim…

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ