$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Yakar: Halkımızı ilçesine sahip çıkmaya davet ediyorum

Her yıl, yılsonunda açıklanan nüfus verilerine göre belirlenen bütçelerin belediyeler için önemine dikkat çeken Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak’ta yaşadıkları halde ikametlerini köylerde tutan vatandaşlara seslenerek, “Hak ettiğimiz bütçe payını alabilmemiz için ve Bulancak’a daha fazla hizmet sunabilmemiz için ikametlerinizi mutlaka Bulancak’a aldırın” çağrısında bulundu.

Yakar: Halkımızı ilçesine sahip çıkmaya davet ediyorum
  • 25.10.2019
  • 403 kez okundu
Reklam

Başkan Yakar; “İlçemiz ciddi bir dönüşüm yaşıyor. Bir yandan alt yapı ve sosyal yaşam alanları yapılırken bir yandan da doğalgaz gibi büyük projeler sürdürülüyor. İlçemizin her noktasına hizmet götürebilmek için kısıtlı imkanlarımızla büyük bir çaba ve mücadele veriyoruz. Bilindiği gibi; Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine göre belirlenen nüfus sayımları her yılın son günü açıklanırken, belediyelere ayrılan ödenekler de açıklanan bu nüfuslara göre belirlenmektedir. Biz ilçemizin gerçek nüfusunun çok daha fazla olduğunu biliyoruz. Ancak yılın büyük bölümünde ilçede yaşamalarına rağmen nüfusları köy ve beldelerde olan vatandaşlarımız nüfus sayımında büyük bir eksiklik olarak yansıyor. Özellikle geçen yıl seçim sebebiyle, muhtar seçimleri için ikametlerini köylere aldıran vatandaşlarımız sayesinde, her yıl artış gösteren Bulancak nüfusu geri gitmiş ve belediye olarak da büyük ödenek kaybı yaşamamıza neden olmuştur.

Bulancak ilçesinin gerçek nüfusu 55 bin civarlarında olmasına rağmen, geçen yıl açıklanan nüfusu 43 bin 500’dür. Yaklaşık 10 bin kişilik bir kayıp söz konusudur. Bulancak İlçesi her geçen gün büyüyen bir ilçedir. İlçemizde ikamet edip adreslerini köy, belde ve il dışında gösterenlerin ayda ilçemize kaybı yaklaşık 300-350 bin TL’dir. Bu daha az yatırım, daha az hizmet demektir. 43.500 kişiye gelen ödenekle 55 bin kişiye hizmet etmeye çalışıyoruz. İşimiz çok, yolumuz uzun. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Daha güçlü, istediğini alabilen, masada söz sahibi olan bir ilçe olabilmek için gerçek nüfusumuzu ortaya koymamız çok önemlidir. Herkesi bu konuda göreve davet ediyor, 31 Aralık’a kadar ikametlerini Bulancak’a aldırarak yeni Bulancak’ın inşasına katkıda bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ