$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Yağlıdere’de ‘Cami ve Hayat’ adlı konferans düzenlendi

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası Yağlıdere İlçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yağlıdere’de ‘Cami ve Hayat’ adlı konferans düzenlendi
  • 10.10.2019
  • 442 kez okundu
Reklam

Yağlidere İlçe Müftülüğü tarafından “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında “Cami ve Hayat” konulu konferans düzenlendi.

Yağlıdere İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen ve sunuculuğunu İmam Hatip Yüksel ÇAKIROĞLU’nun yaptığı konferans İstiklal Marşı ve Giresun İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Can ATICI’nın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Yağlıdere İlçe Müftüsü Fatih SARIGÜL, konferansa katılanlara teşekkür etti.

İlçe halkının geniş bir katılım sağladığı konferansta konuşan Emekli Müftü Hikmet YAZICI, “Hayatın İçinde Cami, Caminin İçinde Hayat Vardır. Hayatımızın en merkezi konumunda camiler oldukça ve kendi kültürümüze ve değerlerimize sahip çıktıkça hiçbir yara almadan gelişebilir ve büyüyebiliriz. Camilerimizi sadece yaşlılara ve kimsesizlere terk edersek Endülüs medeniyeti gibi büyük çözülmelere maruz kalabiliriz” şeklinde konuşarak özellikle gençlere uyarılarda bulundu.

Yazıcı, tıpkı Peygamberimizin döneminde olduğu gibi Camilerin inancın merkezi, toplumun bilinçlendirilmesi adına bir eğitim yuvası ve tüm önemli kararların alındığı mekanlarımız olması gerektiğini belirterek kadın erkek genç yaşlı tüm insanlarımız için caminin yeniden hayat merkezi olmasını temenni ediyoruz ” şeklinde konuştu. (FİKRET BIYIK )

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ