$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Vatan yahut Fındık belgeselinin galası yapıldı

Espiyeli Gazeteci ve TV yapımcısı İsmail Kahraman’ın, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle hazırladığı “Vatan yahut Fındık” adlı belgesel filmin galası Giresun’da gerçekleştirildi.

Vatan yahut Fındık belgeselinin galası yapıldı
  • 11.02.2020
  • 691 kez okundu
Reklam

Espiyeli Gazeteci ve yapımcı İsmail Kahraman, fındığın Giresun için çok önemli yere sahip olduğuna işaret etti. Fındığın, milli mücadele döneminde stratejik bir ürün olarak oynadığı rolün pek bilinmediğini belirten İsmail Kahraman, belgeselde fındığın farklı yönü ve tarihi geçmişiyle ele alındığını aktardı.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Üniversitesi Ömer Halisdemir Konferans Salonu’ndaki programda yaptığı konuşmada, fındığın hem Giresun hem de ülke için çok önemli bir ürün ve değer olduğunu söyledi.

Vali Sarıfakıoğulları, farklı bir boyutuyla fındığı gündeme getiren ve belgeseli hazırlayan yapımcı İsmail Kahraman’a teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can ise bu tip projelere üniversite olarak her zaman destek verdiklerini belirterek, ekonomik değerinin yanı sıra kültürel ve sosyal bir değer olması sebebiyle fındığın üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Belgesel filmin gösterisinin ardından Vali Sarıfakıoğulları, Gazeteci ve TV yapımcısı İsmail Kahraman’a plaket takdim etti. İsmail Kahraman, programa katıla yetkililere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%