$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Valilikten ittifakı çatlatacak açıklama!

“İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamış” denilerek adeta top taca atıldı.

Valilikten ittifakı çatlatacak açıklama!
  • 16.09.2019
  • 514 kez okundu
Reklam

Giresun Valiliği, Sözcü Gazetesinin gündeme getirdiği ve gazetemizde de yayınlanan Alucra’daki ‘Hibe asfalt plenti’ konusunda Belediyenin belgelerini görmezden geldi. AKP’nin Alucra’da seçimi Cumhur ittifakının diğer ortağı MHP’ye kaybetmesinin akabinde Giresun Valiliğini devreye sokarak cezalandırmaya çalışması şaşkınlıkla karşılandı.

Dünkü haberlerimizde hibenin belgeleri yayınlanmasına rağmen Giresun Valiliğinin bunu görmezden gelerek açıklamada bulunması yadırgandı.

İşte valiliğin o açıklaması;

“İlimiz Alucra İlçesinde bulunan asfalt plenti ve ekipmanları Sistemli Dağıtım Hizmetleri A.Ş.ile İl Özel İdaremiz arasında 10.09.2019 tarihinde sözleşme yapılarak kiralanmıştır. Bu kapsamda asfalt plenti ve ekipmanlarının bakım ve onarımlarının yapılacağı Alucra Kaymakamlığı ve Alucra Belediyesine yazılı olarak bildirilmiştir.

İdaremizin asfalt plenti sadece Merkez İlçe Ülper Köyünde bulunmakta olup, teknik olarak sıcak asfaltın uzun mesafede soğuması ve uygulamada sıkıntı olması nedeniyle Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk İlçelerindeki köylerimize hizmet vermek amacıyla Alucra İlçesinde bulunan Sistemli Dağıtım Hizmetleri A.Ş.ye ait Alucra İlçesi Mesudiye Mahallesi 147 ada, 1 parsel 101 ada 2 parsel üzerine kurulu asfalt plenti kiralanması amaçlanmış ve karşılıklı olarak sözleşmeye bağlanmıştır.

13.09.2019 Cuma günü İdaremiz personeli tarafından plent ve ekipmanının kontrolü için Alucra İlçesine gidilmiş, asfalt serme makinası, asfalt silindiri ve silindir gibi iş makineleri İdaremiz teknik elemanlarınca gerekli teknik kontrolleri yapılmak üzere İl Özel İdaresine ait makine tamir atölyesine getirilmek istenmiştir. Bu durum yazı ile Alucra Belediyesine bildirilmiş olmasına rağmen, Alucra Belediyesince araçların kendilerine ait olduğu ifade edilmiştir.  İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamış olup, kamu oyunda Alucra’da bulunan plent ve makinelerin başka yere nakli gibi ifadeler açıklamalar bulunmaktadır. Oysa İdaremiz Şebinkarahisar, Çamoluk ve Alucra İlçelerinin köylerine hizmet vermeyi yolları sıcak asfalt yapmayı planlamış, asfalt plentinin başka bir yere nakli söz konusu olmayıp, tamamen  üç İlçemiz başta olmak üzere İlimiz Güney aks köy ve turizm yollarının asfaltlama işinde kullanılması planlanmıştır. Bu amaçla kiralama yoluna gidilmiş, kiralama sözleşmesinden kaynaklı haklar yargı süreciyle takip edilecektir.

İdaremizin ne bugün, ne de gelecekte burada mevcut olan, asfalt plentinin nakli ile ilgili bir plan ve kararı bulunmamaktadır. Mevcut plentin ve ekipmanlarının bakım ve onarımı için girişimde bulunulmuş, teknik açıdan her hangi bir arıza olmadığı takdirde de önce deneme üretimi, akabinde de yöre köylerinin ihtiyacına yönelik çalışma hedeflenmektedir.”

İŞTE BELEDİYENİN ELİNDEKİ BELGELER

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ