$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Valilikte fındık görüşüldü

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Vali Enver Ünlü’yü makamında ziyaret ederek, Giresun’un tarımsal alanda birinci geçim kaynağı olan fındık üretimi hakkında bilgi verdi.

Valilikte fındık görüşüldü
  • 07.10.2020
  • 468 kez okundu
Reklam

Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Yıldız’ında hazır bulunduğu ziyarette fındık tarımında verim ve kalitenin önemine vurgu yapıldı.

Giresun merkez ilçede yaklaşık 20 bin hektar alanda 15 bin civarında aktif üreticinin fındık tarımıyla uğraştığını belirten Ziraat Odası Başkanı Karan, fındığının Giresun ve Doğu Karadeniz Bölgesi başta olmak üzere ülke ekonomisine ciddi manada gelir sağladığını ifade etti.

Karan, Giresun Ziraat Odası olarak fındıkta verim ve kalitenin artırılabilmesi için Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile istişare içerisinde örnek bahçeler oluşturulduğunu anlatan Karan, şuana kadar faklı köylerde oluşturulan 15 örnek bahçenin, üreticilere örnek teşkil ettiğini belirti. Karan, fındık üreticilerine yönelik eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin ise oda bünyesinde görevli tarım danışmanları tarafından sürdürüldüğünü kaydetti.

Vali Enver Ünlü ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, fındığın ülke, bölge ve Giresun için son derece önemli bir ürün olduğunu ve özellikle bu yılki fındık fiyatlarının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%