$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Valilik Küçük Kübranur’a sahip çıktı

Küçük Kübranur’a Brakial Pleksus Paralizi tanısı konduğu tespit edildi.

Valilik Küçük Kübranur’a sahip çıktı
  • 01.11.2019
  • 734 kez okundu
Reklam

Gazetemizde yayınlanan Küçük Kübranur haberi ile ilgili Valilik harekete geçti. Baba Abdullah Şagar, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal tarafından aranarak yetkililere aileye yardımcı olunması konusunda talimat verildi.

Yapılan araştırma neticesinde küçük Kübranur’un 2018 Aralık ayında özel bir hastanede, yüksek doğum ağırlığı (4200 gr.) olarak dünyaya geldiği ve doğum sonrası sol kolunda Brakial Pleksus Paralizi tanısı konduğu tespit edildi. Daha sonra İstanbul Beşiktaş’ta özel bir hastanede ameliyat yapıldığı öğrenilen Kübranur Şagar halen Giresun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmeti almaya devam ettiği bildirildi.

Baba Abdullah Şagar’ın nakdi yardım talebi konusunda aileye öncülük yapılarak Giresun Valiliği İl sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü aracılığıyla Espiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğüne başvurusu sağlandı. Aile ve Sosyal

Politikalar İl Müdürlüğü ile görüşülerek ailenin alabileceği destekler konusunda bilgilendirme yapıldı.

 

BRAKİAL PLEKSUS NEDİR?

Omurilikten çıkan sinir köklerinin üç büyük dal halinde seyrederek birbirleri ile bağlantı oluşturduğu, koltuk altı bölgesinde yer alan büyük bir sinir topluluğudur. Bu sinirler kürek kemiği, omuz ve kol kaslarının hareketini ve duyusunu sağlar.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%