$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Valilik açıkladı: Kapatılmayacak

Giresun Valiliği, GESOB Başkanı Kara’nın iddiasına açıklama getirdi

Valilik açıkladı: Kapatılmayacak
  • 14.01.2020
  • 873 kez okundu
Reklam

Giresun Valiliği, Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara’nın “yeni Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile mevcut Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasındaki kadro geçişi sağlanamazsa, İlhan Özdemir Hastanesi’nin kapatılacak” yönündeki açıklamasına açıklık getirdi.

Açıklamada, daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’nin 200 yatak kapasiteli B sınıfı hastane olarak sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğinin altı çizildi.

Açıklamada, yeni 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hizmete girdikten sonra Prof. Dr. İlhan Özdemir hastanesinin kapatılmasının söz konusu olmadığı belirtilerek, Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Devlet Hastanesi personel planlama ve dağılımı konusunda Sağlık Bakanlığı’na talep yazılarının yazıldığı, sürecin Giresun Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yakinen takip edildiği vurgulandı. Açıklamada ayrıca, Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tıbbi cihaz ve donanın planlamasının yapıldığı, geçici kabul işlemlerinin ise bakanlık tarafından başlatıldığı ve eksikliklerin tamamlanması için yüklenici firmaya ek süre verildiği bildirildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%