$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Vali’den Halk Eğitim Merkezi ek binasına inceleme

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Zeytinlik Mahallesindeki Halk Eğitim Merkezi Ek Binasında incelemede bulundu.

Vali’den Halk Eğitim Merkezi ek binasına inceleme
  • 25.12.2019
  • 1.496 kez okundu
Reklam

Zeytinlik Mahallesinde bulunan eski Necatibey İlkokulu binasında faaliyetlerini sürdüren Halk Eğitim Merkezi ek binasını ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih Uzun’dan bina ve açılan kurslarla ilgili bilgi aldı.

Giresun Halk Eğitimi Merkezi olarak 2019 yılında 1268 kurs açıldığını, açılan bu kurslara 24 Bin 758 kursiyerin devam ettiğini belirten Uzun, nüfus oranıyla Türkiye’de en fazla kursun ilimizde açıldığını söyledi.

Uzun, Halk Eğitim Merkezi Ek binasında çini, çanak- çömlek seramik, resim, ebru, tezhip hat, transfer baskı, yöresel ürünler tasarımı kurslarının açıldığını, üç yüze yakın öğrenci ve kursiyerin ek binada bu kurslara devam ettiği bilgisini verdi.

Açılan kursları da ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Kursiyerlerin el emeği göz nuru olarak ortaya çıkardığı el işlerini inceleyen Vali Sarıfakıoğulları, ardından müzik bölümündeki kursiyerlerin sunduğu müzik dinletisine katıldı. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslardan ve çalışmalardan dolayı kurs eğitimcilerine ve Giresun Halk Eğitim Merkezi idarecilerine teşekkür eden Vali Sarıfakıoğulları, başarılar diledi.

Ziyarette, Vali Sarıfakıoğulları’na kursiyerler tarafından yapılan Hat sanatıyla Arapça “Kelime-i Tevhid”in yazılı olduğu ahşap ile Valimizin karakalem çalışma portresi takdim edildi.

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu da hazır bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%