$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Vali: Vatan sevgisi ağır bastı

Vali: Vatan sevgisi ağır bastı
  • 13.07.2019
  • 668 kez okundu
Reklam

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sarıfakıoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Ülkemiz bundan tam 3 yıl önce, aziz milletimizin de bizzat şahit olduğu, Cumhuriyet tarihimizin en sinsi ve alçak hıyanetlerinden birini, hatta en büyüğünü yaşadı.

Takvimler, 15 Temmuz 2016 Cuma günü akşamını gösterdiğinde, devlet kurumlarımıza sızan hain ihanet şebekesi gerçek yüzünü göstererek, Türk Milletinin bizzat kendisine ve Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı alçakça ve acımasızca bir saldırıya geçmiştir.

Bu şer odakları, tarihi kahramanlık destanları ile dolu Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yıllarca yuvalanarak kendilerini gizlemeyi başarmış FETÖ/PDY mensubu bir grup üniformalı hainden başkası değildi.

O gece, bu hain şer odakları ve onların işbirlikçileri olan iç ve dış mihrakların Türk Milletini bölmek, parçalamak için, birlikte uygulamaya koyduğu hain kalkışma planı, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara inen Milletimizin azmiyle, inancıyla, kanıyla, canıyla ve malıyla başarısızlığa uğratılmış, Aziz milletimiz o gece büyük bir kahramanlık örneği sergilemiştir.

Şanlı Türk tarihimize 15 Temmuz gecesini kara bir leke olarak geçirmeye çalışan bu hain girişime karşılık, bizlerde; O gece yaşananları unutmamak ve gelecek nesillere bu kutlu mücadeleyi en iyi şekilde aktarmak için 15 Temmuz gününü her yıl ‘Demokrasi Ve Milli Birlik Günü’ olarak çeşitli etkinliklerle anarak, bu ihanet gecesinde yaşananları daima canlı tutmak suretiyle hatırlanmasını sağlayacak, asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Milletimiz, 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi bundan sonrada; Anayasa ve demokrasimizi askıya almak isteyen şer odaklarına ve onlara uşaklık eden hainlere asla prim ve fırsat vermeyecek, bu tür hain girişimlere ve tüm düşmanca saldırılara karşı her zaman aynı iman gücü ve vatan sevgisi ile hep birlikte top yekûn karşı koyacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Şanlı Bayrağımızın semalarımızda sonsuza kadar dalgalanması, vatanın ve milletin bekası için 15 Temmuz gecesi iman dolu göğüslerini, tanklara, toplara, silahlara siper ederek şehit düşen vatan evlatlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet dileyerek, ruhları şad, mekânları cennet olsun diyor, yine o gece hainlere karşı kahramanca direniş gösterirken gazilik onuruna erişen vatan evlatlarına da şükran ve minnetlerimi sunuyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%