$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Vali Ünlü’den bayram mesajı

Giresun Valisi Enver Ünlü, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Ünlü’den bayram mesajı
  • 30.07.2020
  • 314 kez okundu
Reklam

Vali Ünlü mesajında şu ifadelere yer verdi; “Değerli Giresunlular; Mübarek Kurban Bayramı’na kavuşmanın büyük mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Toplumun manevi bir zenginliği olan bayramlarımız; bizleri birbirine yakınlaştıran, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı zirveye ulaştıran, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizi perçinleyen, özel ve müstesna kutsal günlerimizdir.

Dünya’yı ve Ülkemizi etkisi alınan alan COVİD–19 virüsü nedeniyle bu bayramda yaşayacağımız sevincin sonradan üzüntüye dönüşmemesi için çok dikkatli olmalıyız.

Önceki yıllarda hep birlikte kalabalık ortamlarda, iç içe kutladığımız dini ve milli bayramlarımızın aksine, bu bayramda; mümkün olduğunca sosyal mesafemizi koruyarak, sarılma ve tokalaşma olmadan, gönül selamı ile bayramlaşarak, maskemiz takılı ve özellikle el temizliğimize dikkat ederek huzur içerisinde bir bayram geçirmemizi diliyorum.

Dini bayramlarımızda gelenek ve görenek haline getirdiğimiz yaşlı ve akraba ziyaretlerini erteleyerek, bayramlaşmalarımızı telefonlar veya teknoloji aracılığıyla yaparak, mezarlık ziyaretlerini kısa tutmak veya uzaktan yapmak suretiyle COVİD-19 virüsü ile mücadelede yetkililerin yaptığı uyarılara ve önerilere de azami ölçüde dikkat etmeliyiz.

Bu bayram belki yaşlılarımızın veya akrabalarımızın elini öpemeyeceğiz, dostlarımızla, arkadaşlarımızla, sevdiklerimizle bir arada olamayacağız ama onların sağlığı, sıhhati ve selameti için, Devletimizin ve Milletimizin aylardır verdiği mücadelenin başarılı olması için, verilen emeklerin de heba olmaması için katkıda bulunmuş olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Siz değerli Giresunlu vatandaşlarımızın, basın mensuplarımızın, bayram süresince görevi başında olan mesai arkadaşlarımız ve çalışanlarımız ile tüm kamu görevlilerinin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutlar, bayramın; sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ederim.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%