$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Vali, Şehit Aileleri ve Gazilerle yemek yedi

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Gaziler günü dolayısıyla şehit yakınları ve gaziler onuruna verilen öğle yemeğine katıldı.

Vali, Şehit Aileleri ve Gazilerle yemek yedi
  • 20.09.2019
  • 494 kez okundu
Reklam

Valiliğimiz himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Giresun’da bir Restoranda verilen yemekte, şehit yakınları ve gazilerin tek tek masalarına giderek selamlaşan Vali Sarıfakıoğulları, ailelerin hal ve hatırlarını sordu.

Şehit aileleri ve gazilerimize hitaben bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, “Çok kıymetli misafirlerimiz, aziz hatıraları önünde hürmetle eğildiğim şehitlerimizin çok değerli aileleri, çok değerli gazilerimiz, yine gazilerimizin çok değerli aileleri öncelikle hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Bütün gazilerimizin gaziler gününü tebrik ediyorum. Hoş geldiniz. Bugün aynı zamanda Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun’a gelişinin yıldönümü. 19 Eylül tarihi; 3 bin hemşerimizden oluşan 42. ve 47. gönüllü alaylarının Afyonkarahisar da, Dumlupınar da,  Sakarya da toprağa düştüğü, şehadet şerbetini içtiği Ağustos ayının akabindeki dönemdir. Yine Giresun, Harşit’te Rusları geçilmez kılan 3.ordunun hem ev sahipliğini yapan, hem de askeri manada desteğini er ve erbaş anlamında sunan kahraman bir şehirdir.  Değerli kardeşlerim eğer ki bu vatan toprağında  huzurlu bir biçimde yaşıyorsak bunu gazilerimize borçluyuz. Bu nedenle aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz. Siz gazilerimize minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum. Allah şehitlerimizin ana ve babalarından razı olsun. Ülkemiz ve Giresun’umuz için derin anlamlar taşıyan bugünde, sizlerle gönül gönüle, el eleyiz. İl valisi olarak hepinizi ziyaret etmeye çalıştık, hepinizin evlerine misafir olmaya çalıştık.  Gönül birliğimizi geliştirmeye gayret ettik. Acınızı acımız bildik ve bu nazardan dünyaya bakıp değerlendirdik ve bu yönde hareket ettik. Büyük Komutan Alparslan’ın  Anadolu’nun kapılarını bize açtığı tarihten bu yana vatan için, millet için, bayrak için, Dini Mübin-i İslam için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad ediyorum. Siz değerli gazilerimize şükran ve minnet borcumuzun bir tezahürü olarak en derin saygılarımı sunarak, Giresunlu hemşerilerim adına sizlere teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları, yemeğin ardından şehit ve gazi çocukları ile yakından ilgilenerek, yemeğe katılan gazilerimiz ve şehit aileleri ile bir süre sohbet etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ