$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

VALİ, KAHRAMAN DOKTOR ÇELİK’İ KABUL ETTİ

VALİ, KAHRAMAN DOKTOR ÇELİK’İ KABUL ETTİ
  • 29.05.2019
  • 696 kez okundu
Reklam

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Suriye’nin Azez kentinde yaralanan kahraman Doktor Oğuz Alp Çelik’i makamında kabul etti.

GRÜ Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde 2018 yılı Mayıs ayında Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında göreve başlayan Dr. Oğuz Alp Çelik, Sağlık Bakanlığı tarafından 2019 yılı Şubat ayında gelen sınırdışı askeri üs bölgesinde hekim olarak görevlendirildi. Göreve 21 Nisan 2019 tarihinde başlayan Çelik, geçici görevle gittiği Suriye’nin Azez kentinde bulunan Cibrin Üssüne terör örgütleri tarafından 30 Nisan 2019’da yapılan havan saldırısında yaralandı.

Yaralı olmasına rağmen büyük bir kahramanlık örneği sergileyen Dr. Çelik, havan saldırısı sonucu yaralanan dört askerimizin, ilk müdahalesini yaparak Gaziantep’teki hastaneye kadar nakillerine yardımcı oldu. İleri tedavi için Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Dr. Oğuz Alp Çelik burada 21 gün tedavi altında kaldı. Halen ayaktan tedavisi devam eden Dr. Çelik daha sonra Giresun’a döndü.

Vali Sarıfakıoğulları, görevi başında yaralanan Dr.Çelik’in kendi acısını unutarak, aynı saldırıda yaralanan askerlerimize fedakarca tıbbi müdahalede bulunarak onların sevk ve nakillerine yardımcı olmasının bir kahramanlık örneği olduğuna dikkat çekerek, bu hareketiyle mesleğini üstün başarı ve özverili şekilde yerine getirdiğini söyledi.

Dr. Oğuz Alp Çelik’in makamda kabulü sırasında İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ahmet Bal’da hazır bulundu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ