$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Vali, 155 Hattında başvuruları aldı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan 155 hattında müracaat eden vatandaşların taleplerini aldı.

Vali, 155 Hattında başvuruları aldı
  • 26.03.2020
  • 416 kez okundu
Reklam

Koronavirüs (COVİD-19) salgınını önleme tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığımızca Valiliklere gönderilen bir genelge ile sokağa çıkmaları kısıtlanmış veya yasaklanmış 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olup da tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubunun çalışmalarını yakından takip eden Vali Sarıfakıoğulları, 112,155 ve 156 hatlarına başvuru yapan vatandaşlarımızı bizzat telefonla arayarak, ihtiyaçlarının karşılanıp, karşılanmadığını sorarken, aynı zamanda başvuru hatlarının bulunduğu merkezlerde de kontrol ve incelemelerde bulunuyor.

Vali Sarıfakıoğulları, 25 Mart Çarşamba günü İl Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü bünyesinde bulunan 155 hattının bulunduğu merkezi ziyaret ederek, ziyaret esnasında 155 hattını arayan vatandaşların başvurduklarını alarak bizzat cevapladı. Vali Sarıfakıoğulları, ALO 155 İhbar Hattı denetiminde 3’ü talep 2’si ihbar olmak üzere 5 telefonu cevapladı. 155 hattına ihbar ve talepte bulunmak için arayan ve karşılarında Giresun Vali’sinin olduğunu duyunca şaşıran vatandaşlar, kendileriyle bizzat görüşen ve ilgilenen Vali Sarıfakıoğulları’na hassasiyetinden dolayı teşekkür ettiler.

Vali Sarıfakıoğulları’nın ziyareti sırasında, 155 hattını arayan Giresun Merkez Yağmurca köyünden, 65 yaş üstü olduğunu beyan eden Aziz amcanın telefonunu cevaplayan Vali Sarıfakıoğulları, kendisinin Giresun Valisi olduğunu söylemesi üzerine kısa bir şaşkınlık geçiren Aziz amca ile sohbet ederek taleplerini dinledi. 65 yaş üzeri olmasından dolayı dışarı çıkamadığını belirten Aziz amcanın gıda temini talebi üzerine ekiplerin hemen kendisine ulaşacağını ifade eden Vali Sarıfakıoğulları, başka bir ihtiyacı olup olmadığın sorarak, ihtiyaçlarının karşılanması için her zaman bu hatları arayabileceğini söyledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ