$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Üroloji Ana Bilim Dalı 10. yılı kutlandı

Duayen hocalar ve bölge üniversitelerinin Üroloji Anabilim Dallarının kurucu başkanları ile üroloji uzmanlarının bir araya geldiği etkinlik büyük ilgi gördü.

Üroloji Ana Bilim Dalı 10. yılı kutlandı
  • 05.11.2019
  • 609 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalı’nın 10. yıl etkinliği gerçekleştirildi. Üroloji Anabilim Dalı Kurucu Başkanı Prof. Dr. Orhan Yalçın onuruna düzenlenen toplantıda Giresun’da ürolojinin geçen 10 yıl içindeki gelişimi ve Türkiye’deki ürolojinin geldiği nokta konuşuldu. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Canan Çelik ve Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ural Oğuz’un açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte, Prof. Dr. Orhan Yalçın, Doç. Dr. Ural Oğuz, Dr. Öğr. Üyesi Erhan Demirelli ve Dr. öğr. Üyesi Ercan Öğreden Giresun’da ürolojinin gelişim basamaklarını anlatırken Prof. Dr. Orhan Göğüş ve Prof. Dr. Sacit Yıldız’ın anlatımlarıyla geçmişten günümüze Türkiye’de Ürolojinin tarihi gelişimi büyük ilgi gördü.

Giresun’da multidisipliner üroonkoloji konseylerinin çalışmaları ve tüm ürolojik kanser ameliyatlarının yapılır olduğu vurgulandı.  Kuruluşundan sonar kısa süre içinde laparoskopi gibi tüm endoürolojik işlemlerin başarıyla uygulanır hale gelmesi ve dış sevklere neredeyse ihtiyaç olmaması taktir topladı. Prof. Dr. Atilla Gör ve Prof. Dr. Cankon Germiyanoğlu’nun oturum başkanlığını yaptığı üroonkoloji oturumunda Prof. Dr. Remzi Sağlam, Doç. Dr. Berkan Reşorlu, Dr. Öğretim Üyesi Doğan Sabri Tok onkolojideki yenilikleri paylaştılar.

Prof. Dr. Ali Ünsal başkanlığında Çocuk Ürolojisi’nin konuşulduğu son oturumda Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Prof. Dr. Ali Ayyıldız, Prof. Dr. Nihat Uluocak ile literatürdeki yenilikler tartışıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%