$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Üreticinin gözü 30 lirada!

Serbest piyasada fındık fiyatı, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin 2020 yılı fındık alım fiyatının 2.5 lira üzerine çıktı. Giresun serbest piyasada dün kabuklu tombul fındığın kilogramı fiyatı 25 liradan işlem gördü.

Üreticinin gözü 30 lirada!
  • 29.09.2020
  • 704 kez okundu
Reklam

Üreticinin gözü ise 30 lirada. Randıman hesabına göre ürün alan FİSKOBİRLİK’te ise 56 randıman fındığın kilogramı 27 lirayı geçiyor.

Fındık üreticisi bu yıl kontrollü elinde tutmaya devam ediyor. Serbest piyasada Giresun kalite tombul fındığın kilogramı 25 lirayı görmesine rağmen üretici pazara fındık indirmemek için direnerek kafasında oluşan 30 lirayı bekliyor. Dün Giresun serbest piyasada tombul fındığın kilogramı 25 liradan, kara ve sivri fındığın kilogramı 22 liradan alıcı buldu. Fındık manavı Mustafa Kankaya, fındık fiyatının 25 lirayı görmesiyle birlikte azda olsa piyasada bir hareketlilik yaşandığını ancak, üreticinin bu yıl gözünü 30 liraya diktiğini ifade etti. Üreticinin bu yıl pazara nazlı ürün indirdiğini belirten Kankaya, “şuanda serbest piyasada fındık fiyatı TMO’nun alım fiyatının 2.5 lira üzerinde. Ancak buna rağmen pazara istenilen oranda ürün gelmiyor” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%