$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Ünlü Belgeselci Somuncuoğlu’na Vefa

Gazeteci, Yazar TV Belgeselci İsmail Kahraman, Giresun Valisi Enver Ünlü, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Rektör Yılmaz Can’a Servet Somuncuoğlu’nun adını Giresun’ da yaşatın çağrısı yaptı.

Ünlü Belgeselci Somuncuoğlu’na Vefa
  • 08.08.2020
  • 1.028 kez okundu
Reklam

Kahraman yaptığı açıklamada, Türkiye’nin çok önemli kültür sanat adamı Belgeselci Giresunlu Servet Somuncuoğlu 4 yıl önce 6 Ağustos da vefat etmişti. Vefa unutmamak hatırlamak ve ahde vefalı olmaktır. Vefa bizi biz yapan en önemli değerdir kendisini yaptığı hizmetlerle devlet ve milletine adayan insanlara vefalı olmak boynumuzun borcudur.

Yazdığı kitap ve çektiği belgesellerle kültür ve medeniyet tarihimize büyük hizmet eden Servet Somuncuoğlu nun vefatının 4. Yılı Merhum Somuncuoğlu 6 Ağustos 2016 tarihinde 49 yaşında vefat etmişti. Giresun un yetiştirdiği çok önemli kültür adamı ve belgeselcilerden olan. Servet Somuncuoğlu Giresun Eynesil eşrafından Somuncuoğlu ailesine mensup önemli kültür ve sanat adamı bir isimdi.

Sibirya dan Türkistan coğrafyasına Türk tarihi ile ilgili çok önemli çalışmalara imza atan Kitaplar yazıp belgeseller çeken Servet Somuncuoğlu ile son görüşmemiz vefatından kısa bir süre önce telefonla Moğolistan ve Orhon kitabeleri üzerine  oldu görüşmek üzere sözleşmiştik ömrü vefa etmedi ve 49 yaşın da aramızdan ayrıldı, kendisini vefat yıl dönümünde rahmet minnet ve Şükran’la anıyor.

Giresun valimiz Enver Ünlü  Giresun belediye başkanımıza Aytekin Şenlikoğlu ve Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Yılmaz Can’dan somuncuoğlunun vefat yıl dönümünde bir çağrıda bulunarak Servet Somuncuoğlu adının  Giresun da  bir eğitim kurumu ve parkta yaşatılması için Servet  Somuncuoğlu  adı vermelerini istiyor ve bekliyorum.  Ayrıca Giresun üniversitemizin rektörü Sn Prof Dr Yılmaz Can Beyden Tirebolu İletişim Fakültesin de bir bölüme Servet Somuncuoğlu adı verilmesini bekliyor bunun çok büyük bir vefa borcu olduğunu  ifade etmek istiyorum”dedi.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%