$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

UMRECİLERE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

Espiye ilçesinden umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek 79 kişiye eğitim semineri verildi.

UMRECİLERE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ
  • 04.03.2019
  • 730 kez okundu
Reklam

Müftülük konferans salonunda düzenlenen seminere, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlileri Mehmet Şahan, Mustafa Arslan, umreye  gidecek vatandaşlar katıldı.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “İlçemizden umreye gidecek olan umrecilerimize eğitim semineri verdik. Amacımız, kutsal topraklara umre ibadeti için gidecek olan vatandaşlarımızı bilgili, bilinçli bir şekilde uğurlamak ve oradaki umre ibadetini usulüne uygun yaparak, kazasız belasız günahlarından arınmış bir şekilde tekrar sevdiklerine, memleketlerine döndürmektir” dedi.

Müftü Koçak,  “Umre ibadetini yerine getirmek üzere kutsal beldelere gidiyorsunuz. Orada bulunduğunuz süre içerisinde Hz. Peygamber’in (s.a.v.) huzurunda bulunduğunuzu, bastığınız topraklara bir zamanlar O’nun ayak bastığını, gördüğünüz yerleri bir zamanlar O’nun gördüğünü

unutmayınız. Orada renkleri farklı, dilleri farklı, kültürleri farklı pek çok insan göreceksiniz. Bu insanların tamamının aynı gaye için orada bulunduklarını ve hepsinin Âdem’in çocukları olduğunu

unutmayınız. Orada bulunduğunuz süre zarfında vaktinizi tavaf ile namaz ile Kur’an okumakla, tesbih-tehlil ile geçiriniz ve duaların makbul olduğu o kutsal yerlerde başta ülkemiz olmak üzere tüm Müslümanlar için dua ediniz. Ayrıca görevlilerin sizlere sunacağı hizmetlerden yararlanınız ve kurallara riayet ederek temizliğe dikkat ediniz” şeklinde konuştu.

Ayrıca seminer sonrası umrecilere Espiye Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri tarafından aşıları da yapıldı. 7 Mart  2019 Perşembe günü Umreye gidecek vatandaşlarda seminerin kendileri açısından oldukça yararlı olduğunu ifade ettiler.

HABER & FOTO: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%