$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

TÜRKER: VATANDAŞ KRİZDEN ŞİKAYETÇİ

TÜRKER: VATANDAŞ KRİZDEN ŞİKAYETÇİ
  • 28.11.2018
  • 425 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, halkın ekonomik dar boğazda olduğunu ifade ederek, Pazar ve mutfağın yangın yeri döndüğünü kaydetti.

Türker, halkın evinç ve üzüntülerini paylaşarak, çözüm üretmeye devam ettiklerini bildirdi. Teyyaredüzü Mahallesi semt pazarını ziyaret ederek, pazarcı ve vatandaşları dinlediklerini belirten Türker, halkın ekonomik krizden hal yandığın vurguladı.

CHP’li Türker, “Hem ürününü satan üreticimizle hem de ürün alan vatandaşımızla görüş alışverişi yaptık. Hepsi de durumdan yakınıyor. Satan, maliyetin altında satmaktan, alan da satın alacak parası olmadığından şikayetçi. Ekonomik kriz vatandaşı fena vurdu, işsizlik, pahalılık, pazarı, dolayısıyla mutfağı yakıyor. Şu an 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı bin 943 lira. Asgari ücret ise bin 603 lira. Bu para sadece 1 haftalık! Düşünün gerisini, işsizleri, emeklileri. Yaşamıyor, soluk alıyorlar!” dedi.

AKP’Lİ BELEDİYENİN İL BAŞKANI SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?

Açıklamasında AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu’nun Giresun şenlenecek açıklamalarına da atıfta bulunan Türker şöyle konuştu;

“Gelelim AKP’ye. AKP ne diyor? “Yaparsa AKP yapar” diyor! 16 yıldır ne yaptı ki, şimdi ne yapacak? Yapmadıkları; yapmayacaklarının teminatıdır! Bir de neymiş? Giresun şenlenecekmiş! 16 yıldır nerelerdeydiniz? Hazine elinizde, bütün imkanlar sizde, karar vermek iki dudağınızın arasında. Neyi beklediniz ki? Bu Giresun sizin yerel yönetiminizi de gördü, yaşadı. 2004 – 2009 yılları arasında Giresun Belediyesi’ni AKP yönetiyordu. Şimdi “Giresun’u şenlendirme” vaadinde bulunan AKP’nin belediye başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu, o zaman da AKP İl Başkanıydı! Bir şenlik yaşamadı bu şehir! “Alt yapı tamam, üst yapıya devam” dediler, ancak 1 yıl sonra alt yapı felç oldu, partimizin yönetimine geçen belediyemiz alt yapıyı yaparak, halkımızın yüzünü güldürdü. Kasabaya dönüştürdükleri kenti, kent yaptı. AKP’nin genelde de, yerelde de neler yapıp yapmadığını halkımız artık çok iyi biliyor. 4 ay sonra herkes bunun hesabını sormaya hazırlanıyor. Çünkü insanlar açlıktan, sefaletten, baskıdan, adaletsizlikten usanmış durumda.

HALKIMIZIN YÜZÜNÜ CHP GÜLDÜRÜYOR

Giresun zaten halkımızın desteği ve takdiri ile kesin, büyük şehirler de dahil, çoğu belediyeleri kazanacağız. CHP halkımızın yüzünü güldürmeye, kentleri demokrasi ile yönetmeye hazırdır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ