$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Türkiye ruhsuz bir dünyanın ruhu olmuştur

Devlet eski Bakanı ve Giresun Milletvekili Burhan Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı göç konusunda göstermiş olduğu insani yaklaşımından dolayı kutlayarak, “Eğer insani yardım konusunda NOBEL ödülü verilseydi, ödülünün yegane sahibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti olurdu, çünkü Türkiye göç konusunda ruhsuz bir dünyanın ruhu olmuştur” dedi.

Türkiye ruhsuz bir dünyanın ruhu olmuştur
  • 15.10.2019
  • 587 kez okundu
Reklam

BAU Global çatısı altında bulunan Bahçeşehir Üniversitesi’nin ve Berlin International Üniversitesi iş birliği ile “Güvenli Bölge ve Göç” paneli Almanya’nın başkenti Berlin’de yapıldı. Berlin International Üniversitenin Berlin’deki kampüsünde düzenlenen panelin moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Narlı gerçekleştirdi. Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Eski Devlet Bakanları Burhan Kara, Eyüp Aşık’ın konuşmacı olduğu panele çok sayıda akademisyen ve davetli katıldı. Bahçeşehir Üniversitesi olarak göçün başladığı ilk günden bu yana çalışmalar yaptıklarını dile getiren BAU Global Başkanı Enver Yücel, “İlk göç hareketleri başladığı zaman bölgeye giderek New York Üniversitesi ile Bahçeşehir Üniversitesi olarak araştırmalarda bulunduk. O günden bu yana bu meseleyi takip ediyoruz. Hocalarımız bu konuda araştırmalar yapıyor. Bundan 3 yıl önce de bir göç merkezi oluşturduk. Bu bizim önemli bir meselemiz. Türkiye’nin önemli bir meselesi ama bu dünyadan ayrı bir mesele değil” dedi. Dünyanın bu konuya dikkatini çekmek için çok çalıştıklarını ve New York’ta 20 gün önce bir panel yaptıklarını hatırlatan Enver Yücel,

Türkiye’nin göç konusunda verdiği sınav ortada. Eski Devlet Bakanı Burhan Kara çok güzel ifade etti. ‘İnsanlıkla ilgili bir Nobel verilseydi bu Türkiye’nin olurdu, çünkü Türkiye ruhsuz bir dünyanın ruhu olmuştur, bu yönüyle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye, eski bir siyasetçi yada bir Türk vatandaşı olarak değil bir insan olarak teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%