giresun üniversitesi Giresun University kerasus giresun gazete giresungazete giresun gazete giresun gazete net Giresun ışık Giresun Işık Gazete Gazete Işık gazetecilik giresun yerel haberler giresunhaber Giresun haber giresun yerel haberler giresun yerel gazete giresunsondakika giresun sondakika kazaolay sondakika giresun giresun belediyesi çotanak yeşilbeyaz giresunspor fotoğraf fotoğrafçılık piraziz bulancak dereli keşap espiye yağlıdere şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak camoluk şebinkarahisar tirebolu alucra espiye bulancak keşap
DOLAR
8,0419
EURO
9,6376
ALTIN
457,25
BIST
1.408
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Giresun
Çok Bulutlu
17°C
Giresun
17°C
Çok Bulutlu
Cuma Çok Bulutlu
17°C
Cumartesi Sağanak Yağışlı
13°C
Pazar Çok Bulutlu
16°C
Pazartesi Gök Gürültülü
18°C

Çınar ÇETİNKAYA

1952 yılında Tirebolu Çarşı Mahallesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Sakarya İlkokulunda bitirdikten sonra Orta 1’i Tirebolu Ortaokulunda öğrenim görmüştür. Ailesinin 1964 yılında göç ettiği İstanbul’da Orta Okulu Karagümrük Orta Okulunda (Ahmet Rasim O.O), liseyi Fatih, Pertevniyal Lisesinde bitirmiştir. 1972 yılında girdiği İDMMA Vatan Mühendislik Yüksek Okulu Elektrik Bölümünü (şimdiki Yıldız Üniversitesi) öğrenci olayları nedeniyle ancak 1978 yılında tamamlayabilmiştir. Mezuniyet tarihi itibarıyla kendi kurduğu firmalarla elektrik taahhüt sektöründe bilfiil serbest çalışmıştır. 1970 yılından itibaren Halkoyunları konusunda oyunculuk, eğitmenlik, araştırmacılık ve yöneticilik yapmış ve Bakırköy Halkevi ile yurtiçi ve Yurtdışında birçok festivallere katılmıştır. 1975 ayrıldığı BHE den sonra K.Çekmeçe’de kurucusu olduğu HOYMER’de (Halk Oyunları Merkezi) çalışmalarına devam etmiştir. Halen BEFAD’ da (Bakırköy Ezgi Folklor Araştırma Derneği) Nostalji Halk Oyunları gurubunda çalışmalarına oyuncu olarak devam etmektedir. Tirebolu ile ilgili faaliyetleri arasında TİRDEF (Tirebolu Dernekleri Federasyonu) Kurucu Başkanlığı, Tirebolu İletişim Fakültesi Yaptırma Komitesi Başkan Yardımcılığı ve GİSFED (Giresun Sivil Dernekler Federasyonu) Tirebolu Demiryolu Yaptırma Komisyonu Başkanlığı görevleri vardır. Birçok dergi ve web sitelerinde siyasi konular ve Tirebolu ile ilgili konular üzerine makaleler yazmaktadır. En büyük hobisi de Doğa Fotoğrafçılığı yapmaktır. Bu konuda Türkiye den çok zengin bir fotoğraf arşivine sahiptir. Evli olup, Elektrik-Elektronik Mühendisi olan Bahar ve İşletmeci olan H. Bahadır adlarında 2 çocuğu vardır.

TÜRKİYE NEREYE KOŞTURULUYOR?

06.12.2018
0
A+
A-

“Ergenekon” davasına bakan hâkim nihayet beklenen mütalaasını vermiş:

 

“Ergenekon diye bir suç örgütü yoktur”

 

Uyduruk bahanelerle hazırlanan komplo teorileriyle hapishanelere tıkılan, yıllarca süründürülen, onurları zedelenen değerli komutanlarımız nihayet rahat bir nefes alabildiler.

 

ABD-T.Erdoğan ve F.Gülen’in birlikte tertip ettiği Ergenekon kumpasının ana hedefi, ordu içinde bulunan vatansever, Atatürkçü, ABD karşıtı askeri komutanlarımızı ordudan tasfiye etmek ve sindirmekti.

 

(Bir başka komploda CHP ye uygulanmış, RTE nin Başbakanlığında ki AKP hükümetine sorun çıkartmayacak gizliden destekleyecek, göstermelik olarak ana muhalefete ABD’den talimat alan Kılıcdaroğlu getirilmiştir. Bahçeli de zaten yıllardır dış güçlere mecburen hizmet veren bir MHP lideriydi.)

 

Ve bu uygulamalar 3 lü kurul tarafından gayet güzel başarılmış, isteklerine kavuşmuşlardır.

 

Ama bu tertip kurulunun içinde ki Tayyip Erdoğan’ın asıl maksadı, daha bir başkaydı.

Onun gizli şahsi niyeti, Ordunun içinde ki vatansever, cumhuriyetçi, laik, kendisine muhalif olabilecek komutanları tasfiye ettikten sonra bu defa ordu içinde yuvalanan Fetöcü yapılanmayı da yıkıp, kalan kendi yandaşı ordu mensupları ile Fethullah Gülensiz ülkeyi istediği rejime doğru rahatlıkla götürebilmekti.

 

Ancak Tayyip Erdoğa’nın bu planı F. Gülen tarafından öğrenilince, bu sefer F.Gülen, “seni bu makamlara biz getirdik. Biz ne dersek o olur” diyerek, T.Erdoğanı köşeye sıkıştıracak, korkutacak eylem planlarını peşpeşe devreye sokmaya başlayınca (17-25 Aralık operasyonları) RTE de karşı planlarını açık bir şekilde uygulamaya koydu..

 

Önce Ergenekon ve Balyoz davalarından yıllarca hapislerde tutulan komutanları serbest bıraktı.

 

Onlar şu mesajı verdi:

 

“Sizleri içeriye çeşitli kumpaslarla FETÖ soktu. Şimdi benimle birlikte olun şu FETÖ yü Türkiye’den temizleyelim”

 

Ve hep birlikte Fetönün üzerine gidilecek ama orduda, yargıda, siyasette, çeşitli kurumlarda kim Fetöcü, kim değil hiç belli değil.

 

Bunun topyekün belli olabilmesi için Fetö nün ülke genelinde bir darbe girişiminde bulunması gerekmekteydi..

(Bu kısımda ki bazı gerçekleri yazamıyorum)

 

?????

 

Bu arada Fetö de boş durur mu Karşı taarruza geçmek için ordunun, RTE ve devlete darbe yapma hazırlıklarına hemen başlar.

 

Bunu haber alan RTE, kendisine en yakın komutanlarla ve Atatürkçü komutanları, yapılacak bir FETÖ darbe karşısında hazır duruma getirir, pusuya  yatılır ve darbenin başlaması beklenir.

 

Darbeci kişilere önceden müdahale yapılmaması, darbenin başlamasının beklenmesi işte hep bu ordu içinde kimin Fetöcü olduğunun net bir şekilde belirlenmesi içindir.

 

Yoksa önceden yapılacak bir operasyonda, operasyona katılanlar en yakın çevresi tarafından arkadan hançerlenerek, sonu çok kötü olabilecek başarısız bir durum ortaya çıkabilecektir..

 

Ve nihayet aylar sonra bir gün MİT, darbenin başlanılacağı saatini haber alır.

 

GKB Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve RTE yapılan üçlü tel görüşmesi sonunda şu karar alınır.

 

“Darbe sabaha yakın olursa halkı yanımıza alamayacağımız için önlemekte zorlanırız. Darbeyi insanları sokaklarda olduğu akşam saatlerine çektirmemiz lazım”

 

Ve MİT, darbeciler içindeki adamlarına tuzak haber gönderir.

 

“RTE darbeyi öğrendi, tedbir almaya başlamadan hemen darbeyi başlatın Baskınları hemen yapın”

 

(Bu kısımları da yazamıyorum)

 

MİT’in yemini yutan ve tüm TSK yı arkasında zanneden darbeci subaylar darbe için hemen harekete geçince…

 

Kurulan tuzağa düşerler ve hep birlikte hooppp “Hoş geldiniiiz” doğrudan RTE nin kucağına…

 

Ve ondan sonra bu darbe girişimi bahane edilerek tüm hızlı gelişmeleri, köklü değişiklikleri, milli değerlerden uzaklaşmamızı, ülkenin gittiği yolları hayret içerisinde korkarak izliyoruz.

 

Yazının başında söylemiştik

 

Sonuç ne oldu?

 

RTE ile birlikte FETÖ  karşısında TC ikbali için yer alan Ergenekon, Balyoz mağduru Atatürkçü, laik, cumhuriyetçi komutanlar, görevlerini yerine getirildikten sonra şimdi de “Savcıdan da “Ergenekon diye bir örgüt yoktur” kararı da çıkınca sus pus olarak oturdukları evlerinin köşelerinde biraz rahat nefes aldılar.

Artık bu gözüpek, vatanı için canını verecek değerli komutanlar, sindirilmiş, korkutulmuş olarak, eleğini eleyip duvara asanlar sınıfına girdiklerinden bizim gibi vatan millet Atatürk sevgisi olanları umutlandıracak, heyecan verecek bir harekette olmayacaklardır..

 

Cumhuriyetçi komutanlardan sonra Fetöçülerde  büyük bir şekilde kurumlar içinden temizlendikten sonra RTE amacına ulaşmış oluyor.

 

Geriye ne kalıyor?

 

Tam da RTE nin istediği gibi Hulusi Akar gibi RTE yanlısı askerler

 

Korkutulmuş, sindirilmiş, “gık” ları çıkmayan devlet erkanı..

 

Ve Tayyip Erdoğan, AKP lileri bile korkutan şekilde ülkeyi kendi düşüncesine göre yapılandırmış ve istediklerini gayet rahat bir şekilde uygulamaktadır..

 

Yakında Suudi ler gibi ABD ye “sus payı” olarak ülkenin güneyini ABD çıkarlarına göre şekillendirirse hiç şaşırmayın!

 

Sizler hala Yok Kılıcdaroğlu, Yok Bahçeli, Yok Akşener, Yok Perinçek gibi günübirlik konulardan medet umun!

 

RTE ülkede öyle bir durum oluşturdu ki bu şartlarda kimse RTE harici seçim alamaz.

 

RTE ancak istediği bazı yerleri muhalefete yem olarak atar..

 

Biz de kalkalım hala “vatan millet” edebiyatı yapalım..

 

Ben yaşadım sizlere kesin olarak söylüyorum:

 

Bugünkü şartlarda RTE ye “DUR DİYEBİLECEK” peşine takılacağımız bizleri kendi görüşlerimize göre başarıya ulaştıracak bir lider asla yoktur ve şimdilikte çıkmayacaktır.

Çünkü bu gibi ortaya çıkabilecek donanımlı kişilerin önü HER PARTİDE bir şekilde kesilmektedir.

 

.Meral Akşener ve Muharrem İnce bile son Cumhurbaşkanlığı seçim gecesi aldıkları ölüm tehdidi ve hakaretleri halka anlatamıyorsa olayın vahametine bir bakın!

 

Herkes susturulmuş, korkutulmuş, sindirilmiştir

 

Şu an ki mevcut siyasi partilerin liderlerinin kuyrukları da bir şekilde RTE nin elindedir.

 

İnanın ve iddia ediyorum şu an siyasette bulunanların tamamı, bu durumları fırsat bilerek sadece makam- mevki, rant, çıkar peşinde koşmaktadır.. Ülkesini halkı düşünen yoktur!

 

Yani bizi öpüp koklayacak “beyaz atlı prens”i boşuna beklemeyin!

 

Ben bulursam kesin sizlere haber veririm.

 

 

Çözüm?

??????

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.