$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Türkiye kooperatifler fuarı gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nın açılışı, 5 Aralık 2019 tarihinde Ankara Ticaret Odası Congresium Fuar ve Kongre Merkezinde, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Türkiye kooperatifler fuarı gerçekleştirildi
  • 13.12.2019
  • 723 kez okundu
Reklam

Fuarın açılışında konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN konuşmasında, amaçlarının kooperatiflerin üretim kapasitesini artırmak olduğunu belirterek, fuarın, hem iç hem de dış ticarette daha fazla pay sahibi olunmasını sağlamak için yürüttükleri çalışmaların önemli bir aşamasını oluşturduğunu, kooperatif birliklerinin ekonominin büyümesine de katkı sağladıklarını ifade ederek, bu fuar vesilesiyle her bölgeden başarı kazanmış kooperatiflerin ürün ve hizmetlerini yakından tanıma fırsatı bulacaklarını dile getirdi.

Açılış konuşmalarının ardından Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Kooperatifçilik Onur Ödülü’nü takdim etti.

Türkiye genelinde orta öğretim çağındaki öğrencilerin arasında düzenlenen kooperatif temalı resim yarışmasında dereceye girenler de ödüllerini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’dan aldı.

İlimizden Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) ile Çotanak Solucan Gübresi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi fuarda kendilerine sağlanan stantta ürünlerini sergileme ve perakende sektörünün,e-ticaretin temsilcileri ve yurt dışından gelen alım heyetleriyle birebir görüşme imkanı buldular. Ayrıca ilimizden katılım sağlayan kooperatiflerin standları Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin ERKAN ile Ticaret İl Müdürü Ali YILDIRIM tarafından ziyaret edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%