$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Türkiye Cumhuriyeti, Sarı için harekete geçti

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Candemir Sarı’nın sağlık durumu hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti, Sarı için harekete geçti
  • 04.05.2020
  • 1.078 kez okundu
Reklam

Süreci yakından takip ettiklerini kaydeden Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kulandı;

“İlimiz basın camiasının sevilen isimlerinden, İhlas Haber Ajansı Amerika/New York Muhabiri Candemir Sarı kardeşimizin, Covid-19 hastalığına yakalandığı haberini teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.

Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı yetkilileri, gün boyunca Candemir kardeşimiz ve ailesiyle iletişim halinde bulundular.

Candemir kardeşimiz geçtiğimiz hafta içerisinde hastaneye giderek, Covid-19 hastası olduğu bilgisini edinmiştir. Kendisine, tylol ilacı yazılarak evine gönderilmiştir. Bu ilacı yakındaki eczaneden alamaması sebebiyle moralinin bozulduğu bilgisi tarafımıza iletildi.

Kendisi, şuan için ambulans veya kargo uçağıyla değil, olursa tahliye uçağıyla dönmek istediğini ifade etmiştir. Doktorlarla da yapılan görüşme neticesinde, şuan için tahliye ihtiyacı olmadığı, evvelce başka bir doktor tarafından verilen sıtma ilacı nedeniyle biraz çarpıntısı olduğu ve stres yaşadığı bilgisi tarafımıza iletildi. Kendisinin durumu nispeten iyi. Civardaki arkadaşları aracılığıyla gerekli ilaçlar kendisine ulaştırılmaktadır. Giyecek ve yemek ihtiyacı karşılanmaktadır.

Hastamızın durumunu ilgili kurum ve kuruluşlarımızın yetkilileri aracılığıyla anlık takip etmekteyiz. Ailesiyle de temas halindeyiz. Ailenin şu an için ilave bir talebi bulunmamaktadır.

Amerika’dan Türkiye’ye tahliyesiyle ilgili süreç Dışişleri Bakanlığımızca yürütülmektedir. Konuyla ilgili alternatifler değerlendirilmektedir. Bu hususu da ayrıca takip etmekteyiz. Kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

Candemir Sarı kardeşimize acil şifalar diliyor, bir an önce eski sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%