$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

TÜRKER’DEN İŞ-KUR KUYRUĞA TEPKİ

Türker, iktidar yetkililerini İş-Kur önünde oluşan kuyrukları görmeye davar etti.

TÜRKER’DEN İŞ-KUR KUYRUĞA TEPKİ
  • 16.01.2019
  • 662 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, İş-Kur aracılığıyla kamu kurumlarında 6 ay süreyle sağlanan istihdamın kölelik olarak değerlendirdi.  Türker yaptığı yazılı açıklamada, Ekonomik kriz yok diyen, insanlar iş beğenmiyor diyen, kişi başına düşen milli gelirin 25.000 dolar oluşu ile gurur duyan tüm iktidar yetkililerini işkur önünde oluşan kuyrukları görmeye davet ediyorum. İnsanlar seçimden seçime kullanılacak siyasi dolgu malzemesi değildir. Geçici olarak istihdam sistemin köleliğidir, sisteme köleliktir. Devlet ihtiyaç alanlarına göre personelini daimi olarak almalıdır. Ayrıca randevu sistemine geçilmeli, insanların başını öne eğen bu görüntü ortadan kaldırılmalıdır” dedi.

İŞ-KUR ÜZERİNDE AKP ELİ

AKP İl ve İlçe Teşkilatları ile işkur arasında direk veya dolaylı bir ilişki var mıdır?” diye soran Türker şunları belirtti;

“Vatandaşlarımızın dile getirdiği AKP yetkililerinin oluru ile iş alımı yapıldığı doğru mudur? İşkura başvuruda bulunanların AKP’ye kaydı, varsa diğer siyasi partilerden istifası istenmekte midir? Şaibeli olduğu her yerde ifade edilen kura çekiminin, aynı aileden farklı isimlere çıktığı bir gerçek midir? Kura dışında tutulan kontenjanın listesinin iktidar yetkililerince eş, dost, yakın akraba olarak kendilerince belirlendiği yalan mıdır?”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ