$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

TÜRKER: SİYASET BEN ADAYIM SANATI DEĞİL

TÜRKER: SİYASET BEN ADAYIM SANATI DEĞİL
  • 10.01.2019
  • 480 kez okundu
Reklam

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, 31 Mart yerel seçimlerinde Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun 3. Kez belediye başkanı seçileceğini savunarak, AK Parti belediye meclisi grubunun güçlü olmasını diledi. Türker, siyasetin sadece aday adaylığında veya adaylığın kesinleştiğinde sokağa inip, çarşıya gidip, cenazeye gidip veya insanlara sarılıp insanlara ben adayım deme sanatı olmadığını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, 31 Mart yerel seçimlerine İYİ Parti ile ittifak içerisinde gireceklerini açıklayarak, İYİ Parti tarafından belediye başkan adayı gösterilen Espiye, Yağlıdere, Doğankent ve Şebinkarahisar ilçelerinde aday göstermeyerek İYİ Parti adaylarını destekleyeceklerini ifade etti. İl Başkanı Bilge, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker ile düzenlendiği ortak basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Çöplerin Çavuşlu Beldesi’ndeki katı atık bertaraf tesisine götürülmesini rezalet olarak değerlendiren AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ü eleştiren Bilge, Öztürk’ün Görele’yi geçince çevreci postuna bürünüp, Giresun Belediyesi’ni hedefe koymaya çalıştığını kaydetti.

AK Parti Giresun Belediye Başkan adayı Aytekin Şenlikoğlu’nun Kerim Aksu karşısında şansı bulunmadığını savunan Merkez İlçe Başkanı Hakan ise Türker, “Makamlarını insanlara ve partililerine dahi açmayan makam kapılarını kapatan halktan görev süresi içinde uzak duran insanların adaylık sürecinde sahaya inmelerinin sadece kendi tabanlarında karşılığı vardır. Bunun dışında yerel yönetimlerden baz alırsak Giresun da her kesimin oyunu alıp her kesime hitap eden, iki dönemdir Belediye Başkanı seçilen üçüncü dönemde Belediye Başkanı seçileceğine inancımız tam olan Kerim Aksu karşısında, Şenlikoğlu’nun şansını çok zor görüyorum” dedi.

AK Partililere birde çağrıda bulunan Türker şöyle konuştu;

“Ben kendilerini siyasi hayatında başarılar diliyorum. İnşallah sayısını bilmiyorum ama muhalefette kalacak olan Ak Parti Belediye Meclis üyelerinin de bizlere karşı beş yıllık görev süremiz içerisinde iyi muhalefet yapabilecek, bizi daha fazla çalıştırabilecek, bizi daha fazla başarıya götürecek anlam da tetikleyecek Belediye Meclis üyelerinden oluşmasın da kendilerine Giresun adına rica ediyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ