$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,74
€ EURO → Alış: 6,28 / Satış: 6,30

TÜRKER: İŞLETMELER CAN ÇEKİŞİYOR

Türker, ticari işletmelerin can çekiştiğini vurgulayarak, işten çıkarmaların başladığını savundu.

TÜRKER: İŞLETMELER CAN ÇEKİŞİYOR
  • 11.01.2019
  • 546 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, ekonomik kriz sonrası Giresun’da da bazı firmaların konkordato kervanına katıldığını kaydetti.

Türker yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik krizin yansımalarına dikkat çekerek, “Ülkemiz, insanlarımız ve özellikle de ekonomimizin bel kemiği ticari müesseseler ya can çekişiyor, ya da kepenk kapattılar. Şehrimizde içerisinde inşaat, nakliye, fındık işleme, gıda, akaryakıt, doğal kaynak suyu, orman ürünleri, demir-çelik gibi birçok sektörde faaliyet gösteren firmalar ardı ardına konkordato ilan ederek, batmanın eşiğinde olan işletmelerini kurtarabilmenin ümidi ile mahkeme kapılarında bekliyor” dedi.

ESNAF ÇALIŞANINI İŞTEN ÇIKARTMAK ZORUNDA KALDI

İşten çıkarmaların başladığını savunan Türker şunları belirtti;
“Vergi kalemleri, yüksek enflasyon ve maliyet artışları altında ezilen esnaf ve tüccar son çareyi işçi çıkarmada buldu. Yüzlerce çalışan işsiz kaldı, ekonomik darda olan işletmelerden tazminatlarını alabilmek adına, iş mahkemelerinde kuyruk oluşturdu.

EKONOMİYİ SİYASET VURDU

Gelişim ve değişimden uzak, yüksek maliyetli yap-işlet-devret politikası ile ülke hazinesini eriten AKP iktidarı, tek bir iradenin kararları üzerine kurulu, demokrasi, hak, hukuk ve adaletten uzak siyasi anlayış ve uygulamaları ile adeta ekonominin can damarını kesip atmıştır. Ekonomi siyaseti, siyasi istikrarsızlığı, güvensizliği ve itibarsızlığı fiyatlandırmaya devam etmekte, faturası ise halkımıza kesilmektedir.

ACİL ÇIKIŞ KAPISI 31 MART

Tüm bu olumsuzlukların yok olması, raydan çıkan ekonomimizin uçurumun eşiğinden geri dönerek raya girmesi için acil çıkış kapısı 31 Mart seçimlerinden ve sandıktan geçmektedir. Yerel seçimler zaten ne olursa olsun halk, liderimize oy veriyor diyen, kapitalist AKP iktidarının sonu olacaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ