$ DOLAR → Alış: 5,57 / Satış: 5,60
€ EURO → Alış: 6,19 / Satış: 6,21

TÜRK SAĞLIK-SEN EMEKLİLER İÇİN EK ZAM İSTEDİ

Türkiye Kamu-Sen’in ek gösterge uygulamasına ilişkin talep ve önerileri yasalaşırsa, 30 yıl hizmeti olan memurumuzun emekli maaşı 668 TL artacak.

TÜRK SAĞLIK-SEN EMEKLİLER İÇİN EK ZAM İSTEDİ
  • 21.02.2019
  • 327 kez okundu
Reklam

Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen olarak, memurlar için en iyisini istiyor ve bunun için mücadele ettiklerini kaydetti.

Ekiz yaptığı basın açıklamasında, “Bu kapsamda TBMM’ye ek göstergelerin artırılması ve hiç ek gösterge alamayanların da ek gösterge alabilmesi, özel hizmet tazminatlarının artırılması ve kıdem aylığının artırılması için kanun teklifi verdik. Bu tekliflerimiz yasalaşırsa 30 yıl hizmeti olan memurumuzun emekli maaşı 668 TL artarak 3.702 TL, emekli ikramiyesi de 19.931 TL artarak 110.730 TL olacak. Yine hiç ek gösterge alamayan Yardımcı Hizmetli Sınıfı çalışanının emekli maaşı 936 TL artarak 3.379 TL, emekli ikramiyesi ise 28.236 TL artarak 101.318 TL olacaktır. Ayrıca, tüm sözleşmelilerin kadroya alınması, YHS çalışanlarının GİH sınıfına geçirilmesi, sözlü mülakatların kaldırılması, kamu çalışanları arasında ayrımcılık yapılmaması için mücadele etmeye devam ediyoruz. Kısacası memurlarımızın sorunlarını biliyor ve çözüm yolları üretiyoruz. Sözde yetkili sendikalar ise memuru sürekli yoksulluk sınırı altında zamlara mahkum ediyor. Bu gidişe artık dur diyeceğiz. 2019 yılı yetki döneminde Toplu Sözleşme masasına oturarak, memurlarımızın hak ettiği insan onuruna yakışır ücretleri alacağız” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ