$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Türk müziği yaşatılıyor…

Giresun Musiki Derneği’nden önemli toplantı

Türk müziği yaşatılıyor…
  • 23.09.2019
  • 557 kez okundu
Reklam

Giresun’da kısa adı TÜMFED olan Türk Musikisi Federasyonu’nun tanıtım toplantısı yapıldı. Giresun Belediyesi ve Giresun Musiki Derneği’nin ev sahipliğinde Vahit Sütlaş Tiyatro Sahnesinde gerçekleştirilen toplantı TÜMFED Başkanı Tahir Aydoğdu, federasyonun amaç ve hedeflerini paylaştı. Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize musiki derneklerinin katılımıyla yapılan toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Giresun Belediye Başkan Yarımcısı Abdurrahman Demirel ve Belediye Sosyal İşler Müdürü Süleyman Şahin’de katıldı. Giresun Musiki Derneği Koru Şefi Muammer Usta, musiki dostlarını bir çatı altında toplamak için yola çıkan kanun sanatçısı TÜMFED Başkanı Tahir Aydoğdu ve bestekar-ses sanatçısı TÜMFED Başkan Yardımcısı Kadri Şarman’ı Giresun’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirterek, Giresun Musiki Derneği’nin faaliyetlerine ilk kez ciddi anlamda destek veren Giresun Belediyesi’ne teşekkür etti.

Giresun Musiki Derneği Başkanı Seher Ataün de yaptığı konuşmada, 62 yıllık bir geçmişe sahip olan Giresun Musiki Derneği olarak amaçlarının Türk müziğinin yaşatılmasını sağlamak ve gelecek nesillere aktarmak olduğunu söyledi. Ataün, Karadeniz Bölgesi’nde TÜMFED’in ilk üyesi olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

“KÜLTÜR VE SANATA DOKUNMAK İSTİYORUZ”

Giresun Belediye Başkan Yarımcısı Abdurrahman Demirel ise Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatları doğrultusunda, Giresun’un kültür ve sanatına dokunmak istediklerini belirterek, sanatsal faaliyetlere gerekli desteği göstermeye devam edeceklerini kaydetti. Giresun Belediyesi Konservatuarı olarak geleceğinin ses ve enstrüman sanatçıları ile tiyatro oyuncularını yetiştirmeye devam ettiklerinin altını çizen Demirel, “Giresun’da sanata ve kültüre dokuna bildiğimiz kadar dokunmaya devam edeceğiz” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından TÜMFED Başkanı Tahir Aydoğdu federasyon hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Toplantı TÜMFED Başkanı Tahir Aydoğdu, TÜMFED Başkan Yardımcısı Kadri Şarman ve Giresun Musiki Derneği üyelerinin mini konseriyle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ